Jump to content
Sign in to follow this  
dj_sorin

Schimbare pinion V .Am auzit ca este usor.adevarat?

Recommended Posts

De la ceva timp atunci cand incerc sa bag in a V-a nu mai intra klumea :!:. Prima oara am crezut ca este din cauza uleiului de la cutie :oops: . Am pus ulei dar tot nu intra bine :X . Cineva mi-a spus ca este din cauza pinionului,ca ar fi tociti zimtii de pe el.Si tot acea persoana mi-a spus ca se schimba usor ca dai roata stanga jos si dai capacul de la cutie si bagi pinionul akolo.este adevarat?nu vreau sa fac vreo boacana :?. Ce ma sfatuiti? Pare destul de simplu din vorbe. :roll:

Share this post


Link to post

Vezi ca acel cineva sa fie mecanic in primul rand pt.ca din ce imi spui tu exista posibilitatea sa fie timoneria de vina si atunci nu mai e asa simplu.

Share this post


Link to post

Nici eu nu cred sa fie pinionul, si cel mai bine e sa te duci in service pentru ca cutiile de viteze sunt niste chestii delicate.

 

... eu am patit-o cu o masina veche... un "meseriash" mi-a desfacut-o si nimeni n-a mai facut-o sa mearga..

Share this post


Link to post

Am schimbat pinionul astazi si tot nu merge :( .Am fost la service in brasov la iatza si mi-au spus ca este nu stiu ce manson stricat.Plus ca mi s-a mai stricat si motorasul de la electrovalva de relanti (IAC). Naspa.

Share this post


Link to post

Am schimbat pinionul si surubul de la timonerie si gata merge din nou a V-a.Este totul ok. 8)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...