Jump to content
Sign in to follow this  
Exist

Cielo

Recommended Posts

Salut!

 

De azi mă făcui cu un Cielo STD AC LPG. Nou. Învăţaţi-mă şi pe mine cum e cu rodajul! E adevărat că în primii 1000 km trebuie să n-o forţez şi să merg predominant pe benzină? Aşa mi-a zis cineva... Menţionez că nu mă pricep deloc la mecanică şi dacă îmi daţi un sfat încercaţi, vă rog, să şi argumentaţi for dummies! :)

 

Merci!

Share this post


Link to post

Da, e bine sa mergi prima mie pe benzina. Incearca s-o tii in plaja normala de turatii, 2500-3500 macar in perioada asta. Vezi ca s-a mai discutat subiectul, gasesti multe sfaturi aici.

Share this post


Link to post

Am citit chiar zilele ălea ce mi-ai scis, dar nu mai ştiam parola. Acum am găsit-o. :)

 

Merci pentru sfaturi! În legătură cu turaţiile ălea... ăsta e normalul? 2500-3500? Auzisem că 2000-3000.

Share this post


Link to post

Felicitari pentru achizitie si s-o stapanesti sanatos si sa te poarte multi km.

Share this post


Link to post

Ideea este sa mergi cu ea in jurul plajei de 3000, adica sa n-o subturezi dar nici sa o supraturezi in perioada asta, cat motorul e "strans". In rest e o masina buna si s-o folosesti sanatos.

Share this post


Link to post

Vă mulţumesc!

 

Vreau să-mi cumpăr un CD-MP3 player. Ce-mi recomandaţi la un buget de max. 400-500 lei? Şi ce boxe? Numai pe spate îmi trebuie, nu? (Am auzit că pe faţă sunt - deşi nu foarte strălucite - nişte boxe)

Merci!

Share this post


Link to post

Boxele de pe faţă le-aş schimba şi eu, dar prea sunt scumpe celelalte variante.

 

Eu mi-am luat un MP3 auto JVC KD-G322 (butoanele se aprind pe roşu), model pe care l-am găsit cu greu, cel care se aprinde pe verde este pe toate drumurile şi are codul KD-G321. Ţi-l recomand din toată inima, are un bass şi o fidelitate incredibile.

Share this post


Link to post
Salut!

 

De azi mă făcui cu un Cielo STD AC LPG. Nou. Învăţaţi-mă şi pe mine cum e cu rodajul! E adevărat că în primii 1000 km trebuie să n-o forţez şi să merg predominant pe benzină? Aşa mi-a zis cineva... Menţionez că nu mă pricep deloc la mecanică şi dacă îmi daţi un sfat încercaţi, vă rog, să şi argumentaţi for dummies! :)

 

Merci!

Hello, sunt nou pe aici si sper sa nu fac vreo ,,gafa'' :D , si eu mi-am luat un executive gpl in octombrie, dar eu schimb vitezele intre2000-2500 si merge ok. Dar nu stiu de ce, nici cei de la service nu stiu, imi consuna 11,4 in afara localitatii la 90-100 km/h, va dati seama in oras cat consuna! Cei de service mi-au spus cu nerusinare chiar ca asta e , asta e Cileo si cica l-au si reglat, si asta dupa ce le-am dat spaga 100ron X(

Share this post


Link to post

Eu nu cred nici în Iehova, Nici în Buddha­Sakya-Muni, Nici în viaţă, nici în moarte, Nici în stingere ca unii...

@shorty, despre consum se vorbeste in topicul ce ti l-am indicat, si cand raspunzi foloseste butonul "Raspunde aici", nu trebuie sa citezi ultimul mesaj.

Share this post


Link to post

Salutare la toata lumea! Sunt si eu posesor de CIELO STD de vreo 8 luni! In legatura cu problema ta am auzit o chestie legata de instalatia GPL montata de fabrica. ...de fapt cineva din domeniu mi-a recomandat sa imi pun instalatie GPL cumparata de mine si sa nu ma bazez pe cele montate din fabrica. Cica au probleme cu foarte multe din ele mai ales la reglare debitului care se pare ca o cam ia razna. Iti doresc bafta in remedierea problemei! :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...