Jump to content
Sign in to follow this  
icet

La Mia Machina

Recommended Posts

Lasa-l, ca superi omul, alx.

La supernova motorul de 14 si 75 cai era destul de potrivit. Insa era o caroserie usoara si o cutie f bine etajata. Dar motorul era pe benzina, cu putini Nm. La diesel ai cuplu, insa daca e penalizat de o cutie slaba...

Masina e ok, pacat ca o ridica unii in slavi si incearca sa faca liniute ca sa dovedeasca ceva.

Share this post


Link to post

alx e parerea ta si nu incerc sa o schimb.Eu unul sunt extrem de multumit de acest motor.Probabil ca tu esti obisnuit numai cu masini care fac suta pana in 10sec. :P A trebuit sa fac multi km ca sa resusesc sa ma "adaptez" cu motorul si sa scot un consum in oras ca la carte.

Altele ma nemultumesc pe mine la masina asta,dar motorul nu.El si cu directia dual drive(pe care o :X ) m-au facut sa cumpar masina.

Share this post


Link to post

GP are o tona. In ziua de azi o tona e putin. Va asteptati la prea mult din partea GP-ului, e doar o simpla masina de oras. 1,3 diesel ii asigura o acceleratie de Matiz si atat. Pentru mine e putin dar nici nu o sa ma vedeti la voalnul unui multijet de 1,3.

 

Ce ma streseaza pe mine la el e receptia radio realmente infecta (desi sonorizarea propriuzisa e beton) si faptul ca trebuie sa astepti o groaza pentru piese. Pentru 2 planetare a trebuit sa stau 3 saptamani. (planetare schimbate din cauza de accident - altfel nicio problema tehnica) Ai zice ca au dat direct comanda sa le fabrice si ca le-au importat tocmai din Brazilia. Mie din Italia imi ajung produse in Romania in 2 zile si lor le trebuie 3 saptamani.

 

PS: Sonda litrometrica a fost prima chestie care s-a defectat la Esperoul lui taica-miu, la vreo 10 mii de km => ramas in drum fara benzina.

Share this post


Link to post

Chestia cu piesele tine in primul rand de partea romana si anume de cei din service care se "omoara" pe clientii aflati in garantie si nu numai.

Receptia radio e proasta numai la cele cu MP3 care sunt Blaupunkt.Cele fara MP3 sunt Grundig si merg execelent la receptia radio ca si sistemul audio care se aude destul de bine pentru o dotare stock(in ambele variante).

De curand am pus niste folie autorizata pe geamuri si e ceva mai "intim" in interior :mrgreen:

Edited by osirus

Share this post


Link to post

De aia nu aveam eu probleme la a mea cu receptia :) ) . Ma si intrebam de ce se tot plange lumea.

Oricum, ca si importator autoitalia e varza, nu au niciodata nimic pe stoc si iti schimba ceva in 10 ani (am o boxa care am dat comanda de vreo 9 luni si nu a ajuns :D ). Deja m-am obisnuit cu bazaiala ei...

Share this post


Link to post

Ciudat, eu as crede ca problema e de la antena, nu de la producator. Chevy-urile au tot Blaupunkt si n-am auzit pe nimeni sa se planga de receptia radio...

Share this post


Link to post
Ciudat, eu as crede ca problema e de la antena, nu de la producator.

Nu e de acolo.S-au incercat mai multe variante(inlocuirea celui cu mp3 cu unul fara si invers sau altul after market)si rezultatele au aratat ca Blaupunkt-ul e de vina.Era bine sa fie doar de la antena... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...