Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Tico: gaurica suspecta carburator

Recommended Posts

benoclandu-ma eu prin motor, am observat o gaurica filetata din care pare ca lipseste un shurub :shock:

 

va rog, cineva cu tico, se poate uita sa zica cum e la el? daca e vreun shurubel pe-acolo ?!

 

merci

gaurica_carburator_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da ce gauricaaaaa :oops:

 

Serios...cauta shi tu un shurub, introdul(infileteazal) in gaurica shi vezi ce se intampla :oops: :wink:

Share this post


Link to post
cauta shi tu un shurub, introdul(infileteazal) in gaurica shi vezi ce se intampla  :oops: :wink:

 

da, eventual pun marmota care invelea ciocolata sa infileteze surubul, in timp ce eu turez motoru :lol:

Share this post


Link to post

aia e o gaurica pentru modele mai avansate de |Tico

Share this post


Link to post

Pai pe acolo rasufla usurat Tico dupa ce a urcat un deal ; sau trage aer in "piept" inainte sa urce un deal ... :rotfl: Glumeam , nu da in mine ! N-am nimic cu Tico ...

Eu am asa ceva la Nissan , la pompa de benzina ( a mea este pompa electrica , exterioara ) . Mecanicul mi-a spus ca de acolo se amorseaza pompa cand este cazul ( daca raman in pana de benzina etc ) . La carburator , nu stiu ce-ar putea fi . N-ai manual pt Tico ? Uita-te in ea , trebe sa gasesti o schitza ceva ca sa vezi daca trebe sau nu sa fie un surubel sau macar ce-i cu gaurica aia acolo ! Bafta !

Share this post


Link to post

La fel e si la mine, chiar mi s-a parut suspect pt ca filetul interior e lucios...

Am dat motorul jos la un service din motive de disc ambreiaj si ma gandeam ca poate a omis sa umple gaura cu ceva bucata surub da acu' m-am linistit.

Concluzie: ori asa tre' sa fie ori ne-a sarit ceva d'acolo...

Asa ca ...care afla primul da celuilalt o bere, ce zici, ca-ntre vecini (..exact, tot Militari...).

Share this post


Link to post

aseara la intalnire am vazut ca si la shenck e la fel (tot tico sl, '98 parca).

 

deci, concluzia oficiala e ca "asa are toate" :-D

Share this post


Link to post
aseara la intalnire am vazut ca si la shenck e la fel (tot tico sl, '98 parca).  

 

deci, concluzia oficiala e ca "asa are toate"  :-D

 

Toate bune si frumoase : da' noi nu invatzam nimic constructiv din asta ; adica , are gaurica , da' de ce ? Chiar nimeni nu stie ? Eu personal sunt tare curios de ce un carburator are gaurica ...

Share this post


Link to post

Sa ma uit si eu...si va spun daca am si eu gaura in carburator (eu am AC).

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...