Jump to content
Sign in to follow this  
dadyDei

As vrea sa-mi cumpar amortizoare spate pt. Tico !

Recommended Posts

Salut!Sunt un membru nou si as dori sa va intreb daca puteti sa-mi dati un sfat pentru a schimba amortizoarele pe spate la Tico !As vrea sa pun amortizoare monroe,sachs,originale,etc..Eu am cumparat un tico de 2 luni de zile si mai am de pus la punct...Multumesc si felicitari pentru forum !

Share this post


Link to post

Pe langa Semanatoarea este reprezentanta Monroe, sunt in jur se 1.3 mil bucata, garantie 2 ani. Le monteaza ei la un service autorizat si trebuie sa faci revizie la 30.000 Km parca. Eu am de 2 ani si sunt ca si noi.

Share this post


Link to post

Luc, da' acolo au si de Matiz? Si la ce parale?

Share this post


Link to post

Au toate tipurile de amortizoare care iti trec prin cap. Banuiesc ca pentru Matiz sunt cam tot alea.

Share this post


Link to post

Si-or fi mai bune sau macar la fel cu alea Boge de le lauda toata lumea?

Share this post


Link to post

Eu am pus acu cateva luni amortizoare spate gabriel pe tico si sunt f multumit. Au garantie 3 ani sau 80.000 km la pretu de 1,3 milioane. De la AM Tools pe Energeticienilor. Montaju a mai costat inca vreo 300k tot la ei.

Share this post


Link to post

era sa iau o mare teapa !m-am gindit si m-am gindit si am vrut sa iau originale (coreene) dar cind sa le iau ma uit pe ele si ce sa vezi:erau bilstein made Sibiu !(105000 lei) As opta pt. coreene deoarece acestea sunt pe ulei si pt. o masina mica si implicit mai rigida cred ca ar fi mai bine! Va multumesc pt. raspunsuri si as dori sa va spun ca i-mi face o mare placere ca am descoperit acest forum!WEEKEND PLACUT !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...