Jump to content
Sign in to follow this  
mirciulik

Cielo Vopsit Sau Nevopsit

Recommended Posts

Ma tot bate gandul de ceva vreme sa-mi iau un cielo sh.

Am facut in ultima saptamana urmatoarea observatie. Multe cielouri care aveau cromat pe margine plasticul din fata radiatorului (intre faruri) si multe cielouri care aveau vopsita in culoarea caroseriei acel contur.

 

Sa fie asta un semn al revopsirii masinii sau pur si simplu in anul x asa se faceau masinile si in anul y au pus si ceva cromat acolo?

Share this post


Link to post

Cred ca e vorba de versiunea de echipare.

Sunt alte semne prin care poti sa te prinzi daca a fost revopsita (diferenta de culoare intre interior si exterior, stropi de vopsea pe jante sau/si pe geamuri).

Share this post


Link to post

Masca cromata a fost la executive.

Share this post


Link to post

Te poti uita pe sub garniturile de la geamuri (parbriz si haion, mai rar se da parbrizul jos la revopsire), pe sub chedere, dezlipesti un colt la diversele etichete cu care vine din fabrica (ala de la usi pe care scrie presiunea din roti, sau alea din interiorul capotei), deschide deschide usita de la rezervor si uita-te bine pe langa buson.

Share this post


Link to post

m-am uitat pe net pe autovit si am observat cielo executive mai multe care nu aveau masca cromata...si totusi erau executive...

cred ca din 99 sau 2000 le-au cromat...

Share this post


Link to post

Absolut toate executive-urile au grila cromata. Ca din unele motive unele nu au e vina proprietarilor. Iarasi daca altii si-au lipit "executive" pe masina... e alta poveste. :)

Share this post


Link to post

S-ar putea sa fi fost lovite frontal... :) >- de aceea nu mai au grila cromata...o fi fost mai ieftina necromata :-?

Edited by zack

Share this post


Link to post

Din 2000 s-a schimbat denumirea din gle in executive, atunci a aparut si grila cromata, unii le-au vopsit pentru ca nu le placea. Vezi ca s-a discutat mult despre cumpararea la mana a 2-a si verificari ce trebuie facute. Fara graba ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...