Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Turism In Afara Tarii

Recommended Posts

36 de milioane ma costa 7 zile la un hotel de 4 stele in malta, in august, transport cu avionul, demipensiune, TTI (toate taxele incluse - asigurari, aeroport).

Share this post


Link to post

Cate persoane intra in pretul asta?

Share this post


Link to post

2.

camera cu vedere la mare (100m), aer conditionat, tv, frigider, balcon.

mai vrei? :D

Share this post


Link to post

Daca ma iei in serios, da. Poti sa-mi dai un PM si sa-mi spui de unde ai cumparat excursia, deoarece sunt interesat. Dar dupa ce te intorci, ca sa-mi spui si impresiile de la fata locului. Multumesc.

Share this post


Link to post

Recomand cu cea mai mare caldura Malta. E superb.

Noi am stat, acum 2 ani, 4 luni acolo. E pur si simplu superb. Incercati prajiturile de la terasele din Sliema, pe faleza din port. In fiecare seara au alt fel. Si tot in Sliema, coborati in parcul de pe malul marii.

 

O alta recomandare, luati excursia de o zi in jurul insulei cu corabia (tot din Sliema), nu cu vaporul. E mai scump, dar face toti banii.

Share this post


Link to post

Daca reusesc o sa tin un jurnal al deplasarii pe care o incep din 31 iulie, deplasare care include un circuit Cluj - Budapesta - Viena - Rimini - Milano - Geneva - Lausanne - Lucerna - Innsbruk - Salzburg - Viena - Budapesta - Cluj.

Edited by nrares

Share this post


Link to post

Ma gandeam ca in septembrie si chiar octombrie sunt preturile si mai mici iar pe mediterana se face plaja si baie fara probleme... a mai fost cineva asa? :wink:

Share this post


Link to post

In malta din cate am vazut varful de sezon e sf iulie - august - inceputul lui sept. Adica in 14iulie de exemplu e mai ieftin decat pe 1 septembrie.

Bine, aici suntem la limite, deci depinde de la hotel la hotel.

Anul trecut am fost in septembrie (7) in sudul Spaniei si era o apa super-rece, deci faza cu "e in sud, deci e cald" nu prea tine intotdeauna.

Share this post


Link to post

cred ca depinde mai mult de curentii din ocean acolo... :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...