Jump to content
Sign in to follow this  
expero 16V

Cauciucuri Kumho

Recommended Posts

stiti cumva pe unde pot gasi cauciucuri Kumho si cat pot costa?Vreau sa mi le schimb pe actualele(Debica) de care n-o sa-mi mai iau niciodata in viata mea.Pierd foarte repede aderenta, sunt destul de zgomotoase.

Am de ales intre Barum Bravura (1.800.00/ buc.) si ce-o mai pica...

Asa ca nu-i rau sa ma uit si de Kumho poate or fi mai accesibile la pret.

Share this post


Link to post

Vezi Barum Bravuris , Bravura e modelul vechi , Bravuris are desen nou mai "frumos" si daca sint facute in Portugalia poti sa spui ca ti-ai luat Continental , ca's la fel , parol . :lol:

Share this post


Link to post

Nu vreau sa-ti schimb hotararea, dar eu am acum (si tot asta o sa-mi iau) Sportiva G65 (185/65 R14). Sunt facute de Continental (pe bune!) si au un desen superb, le am din Ianuarie-februarie si am trecut 2 randuri de zapada cu ele fara cel mai mic derapaj, iar acum le tin intre 2 si 2.2 si masina sta superb!

Share this post


Link to post
Nu vreau sa-ti schimb hotararea, dar eu am acum (si tot asta o sa-mi iau) Sportiva G65 (185/65 R14). Sunt facute de Continental (pe bune!) si au un desen superb, le am din Ianuarie-februarie si am trecut 2 randuri de zapada cu ele fara cel mai mic derapaj, iar acum le tin intre 2 si 2.2 si masina sta superb!

 

Nu mi-ai spus cat costa...

Share this post


Link to post
Vezi Barum Bravuris , Bravura e modelul vechi , Bravuris are desen nou mai "frumos" si daca sint facute in Portugalia poti sa spui ca ti-ai luat Continental , ca's la fel , parol .   :lol:

aaaaaaaa...Pardon am gresit denumirile Bravuris sunt alea de 1.800.000.nu stiu de unde am scos Bravura...

Share this post


Link to post

In Selgros sunt cam 1.6 milioane, dar am uitat sa vad dada cu sau fara TVA... Oricum, tot din alea imi iau! Am si Pirelli P3000 dar e mult mai slab...

Share this post


Link to post
In Selgros sunt cam 1.6 milioane, dar am uitat sa vad dada cu sau fara TVA... Oricum, tot din alea imi iau! Am si Pirelli P3000 dar e mult mai slab...

Continental Sportiva G65 deci.Pai astea-s preturile lor sau e oferta in Selgros.Spune-mi si mie dupa ce te interesezi.Ca-ti dai seama ca m-as arunca la Continental fara discutii.au profil dse vara cu doua linii pe mijloc sau in V?

Share this post


Link to post

Ma faci sa ma duc afara sa le pozez... :lol: Atentie, pe ele scrie doar Sportiva!

Share this post


Link to post

Gata si pozele, sper sa se distinga ceva din ele. Am 6000km cu ele si le-am luat odata cu masina, deci nu erau noi!

Share this post


Link to post

OK.Multam de poze.Sa stii ca am cautat netul si asa se numesc Sportiva G65.Este marca inregistrata.

Share this post


Link to post

Stiu, dar este brand al lui Continental. Si asta scrie pe net, dar nu pe site-ul Continental.

Share this post


Link to post

Ca shi Barum ... :lol: :lol: , numai ca la mine desenul e mai "artistic" ! :lol:

Share this post


Link to post

Din pacate joi inainte sa plec la Sighisoara mi-au spus flacaii de la vulcanizare ca am probleme cu un cauciuc fata...era tocit jumate dar s-au rupt sarmele in el!!!!

Drept care am fost nevoit sa-mi cumpar din scurt doua caucioace pe fata ca sa fie pereche si cele mai accesibile au fost Debica.Dar sunt noi macar...

Ideea este ca ijn oct.am sa-mi mai iau doua cu desen in V iar Debica vor sta pe spate pana la adanci batraneti...

Share this post


Link to post

Eu am Semperit Sport-Life cu profil de vara. Am dat pe una 1750000.

Aderenta este buna, zgomotul este inexistent. Recomand cu caldura.

Share this post


Link to post

recomand cu caldura fulda carat , mai ales ca la tyeste au iesit mai bine decat Goodyear hydragrip si decat pirelli. Au si profil pt apa.. La dristor este cel mai bun pret: 205/60/15 4 buc+montat indreptat janta si echilibrat = aprox 12mil

au lucrat fff bine, garantie tot.

Share this post


Link to post

Carat Progresso 205/60 R15 91H - pt leganza

Uita-te la profilul cauiucului. Este ff bun pentru drum uscat si umed, mai bun decat dunloop sport 01 pe care le-am avut inainte.

Pretul, cel putin pentru dimensiunea mea este super, iar pt dimensiunea ta cauta pe net unde gasesti mai ieftin. Eu am gasit la 240lei dar si la 320 lei, depinde de adaos comercial(205/60/15).

Tine cont defaptul ca aceste performante despre care am vb eu sunt valabile pt drum umed si uscat. in ceea ce priveste zapada sunt slabute. Eu unul m-am gandit ca zapada sau gheata f rar mai este si oricum iarna indiferent de cauciucuri mergi usor, asa ca am optat pentru performanta pe timp uscat si umed.

Share this post


Link to post

Fulda carat progreso 185/60 r14 cele mai tari..stabilitate, nu se invarte roata pe loc, fara prea mult zgomot iar la teste sunt destul de tari.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...