Jump to content
Sign in to follow this  
Dromichete

Casco in Perioada Leasingului

Recommended Posts

Stai, stai... DIO, cum e cu brokerul? Eu schimb ASIROM-ul in august si ma intereseaza.

Share this post


Link to post

@da(m)n eu am leasingul prin romexterra. Cu cateva zile inainte sa vina masina in tara, m-au sunat si m-au intrebat la cine vreau sa-mi fac asigurarile (casco+rca)

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

mda - se pare ca allianz sunt mai scumpi :( ... sa vedem daca se simte asta si in serviciile lor.

 

HVB ma lasau sa aleg intre Allianz, Generali si inca ceva ( asiban parca ) - dar pareau aproape la fel procentele - atunci am ales allianz.

 

Din pacate la doar o sapt. ce am luat masina - a intrat un baiat cu o motocicleta in mine. Sa vedem cum se misca cei de la Allianz.

Share this post


Link to post
cum e cu brokerul?

Nu vreau sa ii fac reclama broker-ului meu si nu am sa dau nume. Principiul e simplu: un intermediar care lucreaza cu mai multe societati de asigurare si care din discount-ul lui iti ofera si tie o parte, astfel incat toata lumea e multumita. E drept ca eu am mai multe contracte, dar m-am convins ca e cea mai buna solutie, mai ales in cazul in care nu iti place sa te tocmesti.

Eu am ajuns la solutia asta in momentul in care am descoperit cat de usor obtin altii discounturi, iar eu plateam ca prostu' pretul de lista.

Iti dau pe PM datele de contact.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...