Jump to content
Sign in to follow this  
zack

Boxe Jazz 9940

Recommended Posts

Scuzati-ma de post consecutiv.

Am sunat azi la service, si mi-au zis ca se va rezolva, ori imi dau banii pe ele inapoi, ori alt produs. Toate bune si frumoase (deja imi faceam planurile :-> ), cand...peste 30 minute ma suna baietii de la service, ca au o veste proasta. Ceva de genu ca i-am indoit io nustiuce pe la mufa aceea de 9 pini, ceea ce este FALS. Caut nod in papura. Am sunat la RHS (de acolo sunt aduse boxele la diverta, acolo e si service). Dupa ce m-am "tiganit" cu cel care le repara la telefon...am ajuns la 2 variante : Ma duc la ei, vorbesc cu "ai mai mari". Daca nu, voi apela la OPC.

Incepuse cel ce le repara, sa imi spuna mie ca prima oara cand le-au primit, au mai avut niste probleme, inafara de cele specificate de mine ( tweeterele) si ca ar fi fost FORTATI NISTE CONECTORI. (cand am auzit ma bufnise rasul).

ps: E cam "groasa" cu boxele astea... :(

Share this post


Link to post

Daca n-au scris nimic in procesul de predare primire facut cu tine acum nu au nici o valoare vorbele lor.

Share this post


Link to post

Philips A3.610 sunt jucarii. Nu cumva e mai bine un 2.1 bunicel...

 

Chiar: nu ai spus cu ce placa de sunet le folosesti!

Share this post


Link to post

Spre rusinea mea, e placa de suneti incorporata (ac97 parca). Este 7.1 , are iesiri rca (nu stiu la ce sunt bune...). Scoate dolby digital, dts...eax. E multumitoare. Placa mea de baza este Gigabyte GA-K8NF-9. Am regleje (din "volume" din bara) la : subwoofer, sateliti fata, spate, center + altele. Pe mine ma multumeste.

ps: Am un philips sonic edge 5.1 prin casa...dar nu o folosesc...mici probleme cu drivere...etc

Edited by zack

Share this post


Link to post

Scuzati-ma ca am lasat de izbeliste topicul. In final am rezolvat...dar cu foarte multe drumuri. Mi-am recuperat banii inapoi, dupa amenintari incepand cu protectia consumatorului pana la judecata. Am luat un dvd philips de la altex.

http://www.altex.ro/?domeniu=Electronice&a...p;model=HTS3500

Pot sa zic sa sunt super multumit de el. Se aude impecabil. Este peste asteptarile mele, avand in vedere si pretul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...