Jump to content
Sign in to follow this  
OvidiuDanut

Mi-am Luat Cielo!

Recommended Posts

Salutare, azi mi-am luat un Cielo STN AC + GPL, din 2004. Arata destul de bine zic eu dupa cum o sa vedeti si in poze, insa nu prea sunt multumit de zdraganiturile care se aud cand trec peste denivelari, gropi mioritice, etc. Voi ce spuneti sa-i schimb amortizoarele? Plasticele bordului se mai pot strange din incheieturile lor, sau ceva de genul asta? Eu vin de pe Passat 2002, poate o fi si asta, dar totusi parca prea multe trancaneli si scartaieli sunt. Mersi frumos pt raspunsuri.

post-2975-1148573717_thumb.jpg

post-2975-1148573734_thumb.jpg

post-2975-1148573747_thumb.jpg

post-2975-1148573760_thumb.jpg

Share this post


Link to post

mai exact de unde se aud zdranganiturile? cari multe in portbagaj , tii multe lucruri in torpedou ? in fetele de usi ? mocheteaza locurile daca da !

felicitari de achizitie si sa te bucuri de ea fara probleme !

Share this post


Link to post

Sa fii sanatos si sa o folosesti cat ai sa crezi tu ca trebuie. Amortizoarele spate fac probleme, mergi la un test. Cat ai dat pe ea daca nu este secret? Si ce imbunatatiri mai are?

Share this post


Link to post

Felicitari pentru achizitie si sa o porti cat mai mult pe drumurile patriei cati mai multi km.

Sunt curios si eu de pret, km la bord si de imbunatatiri (pare a avea cateva). La o prima vedere, arata a masina intretinuta.

Share this post


Link to post

Felicitari. Masina arata foarte bine, poze cu interiorul ai?

Share this post


Link to post

Câţi km are?

 

Când îi aud pe unii cu ”maşina arată foarte bine”... păi e din 2004, nu are nici 2 ani cum aţi vrea să arate?

Ar trebui să arate ca nouă dacă ăla de a folosit-o nu şi-a bătut joc de ea într-un mod crunt.

 

Mie nu mi se pare că arată aşa bine: vopseaua îmi pare cam mată (nu are luciu) şi deasupra roţii spate pare revopsită. Şi încă o chestie: ştergătorul din dreapta de ce stă aşa sus?

 

Trocănelile sunt relative la ce te aşteptai de la ea! Eu îţi propun să merci într-un alt cielo din 2000 - 2004 bine întreţinut şi să faci o comparaţie. Dacă ai cumva amortizaore mai tari (cum am eu de ex.) atunci sunt şi mai amplificate.

Edited by alexmohora

Share this post


Link to post

4 Ovidiu

S-o stapanesti sanatos !!!

 

4 alexmohora

mda poate daca o tii in garaj chiar ca noua nu mai arata nici-o masina dupa 2 ani decat daca nu mergi cu ea!!!

Share this post


Link to post

Stai puţin: maşina e din 2004 dar din ce lună? poate e luată în decembrie deci încă nu are 2 ani - cam repede vândută dar poate a avut un motiv serios, a dat de bani mulţi a plătit toate ratele dintr-o dată, a vândut-o şi a mai pus nişte bani pt. o maşină mai bună

 

aaa... nu a luat-o în rate, cu banii jos, 8000 euro?, interesant - care dintre voi aţi face aşa?

 

Oricum mie nu-mi place cum arată vopseaua pe ea - îmi pare revopsită prin multe locuri! Poate e de la poze cine ştie...

 

Şi încă o cârcoteală: antena aia nu trebuia să fie mai înaltă? Mi se pare mie că deja nu mai iese de tot?

Share this post


Link to post
Şi încă o cârcoteală: antena aia nu trebuia să fie mai înaltă? Mi se pare mie că deja nu mai iese de tot?

La standard, antena este manuala. Probabil ca nu este scoasa toata.

Share this post


Link to post

@Ovidiu s-o stapanesti sanatos sorry n-am fost atent

 

@alexmohora "aaa... nu a luat-o în rate, cu banii jos, 8000 euro?, interesant - care dintre voi aţi face aşa?"

 

Si ce daca a luat-o cu banii jos si pe urma a vandut-o dupa 2 ani? poate pur si simplu nu i-a placut cum se comporta masina, sau a vrut o masina mai mare, sau a castigat la loto si si-a luat mercedes exista o gramda de variante la care te poti gandi. Crezi ca a vandu-o ca a fost lovita sau ca are probleme la motor? Oricum Ovidiu cred ca s-a uitat la masina nu a luat-o cu ochii inchisi sau a trimis un prieten sa o cumpere asa ca daca lui i-a placut si a considerat ca merita banii nu vad ce rost are sa cautam nod in papura sau sa incercam sa fim carcotasi doar pentru ca cineva si-a luat o masina mai buna ca a noastra cu bani putini. Asta e unii au noroc altii nu

Edited by Relu

Share this post


Link to post
@valiman s-o stapanesti sanatos

 

Nu este a mea. Eu doar am dat o explicatie. Masina mea este mult mai veche, dar merge super.

Share this post


Link to post

@alexmohora: varsta masinii nu are nici o legatura cu starea ei. Chiar nu ai vazut nici o masina de 2-3 ani de zile facuta varza? Sunt multi shoky care habar nu au ce sunt alea consumabile si cand trebuie schimbate, nu mai spunem ca trec prin gropi ca prin varza.

Share this post


Link to post

Imi cer scuze ca raspund asa cu intarziere, serviciul...ce sa-i faci! Am sa incerc sa raspund la toate intrebarile cumulat. Masina este din noiembrie 2003, este Dohc, 16 V, are 70 000 km, si are si GPL.Omul de la care am luat-o se ocupa cu piese auto. Masina este foarte bine intretinuta, la 2 ani si jumatate cat are arata excelent.

Pretul nu este un secret, am dat pe ea exact 6400 de Euro. Dotari are geamuri electrice fata, inchidere centralizata, alarma , jenti magneziu GMS ( nu stiu daca-s stift sau nu dar imi plac), mai are Cd/mp3 player Santa Cruz si 2x boxe Blaupunkt 803GTx. Modelul este Executive chiar daca nu scrie si nu are toate dotarile Executive. Azi am fost cu ea la service cu tester si motorul este in stare foarte buna, amortizoarele la fel. Am schimbat filtrele de aer si ulei, am schimbat uleiul.

Mersi de urari si numai bine!

Share this post


Link to post

Si are si AC. Vopseaua nu este deloc mata, cred ca de la poza poate parea asa, nu este revopsita. De la un amortizor pe spate se scurge ulei asa ca o sa-l schimb, in rest toate-s bune si frumoase. Masina isi face banii. Oricum decat varianta cealalta pe care o avusem in vedere si anume Logan , sunt sigur ca am ales mai bine.

Share this post


Link to post

Bine că ai mai dat ceva lămuriri! Să o stăpâneşti sănătos şi sper să fi fost întreţinută bine.

 

Oricum părerea mea e că omul a luat-o pt. business de unde rezultă şi km cam mulţi pt vârsta ei şi pt. România. După ce a alergat-o eficient o vinde. Asta nu înseamnă că e terminată atâta timp cât a avut grijă de ea.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...