Jump to content
Sign in to follow this  
catastef

Este Posibil O Asa Diferenta Intre Preturi

Recommended Posts

Sal,

 

Cautand niste piese pentru o segmentare la Matizul meu, iata mai jos 3 liste cu preturi ale acestor piese.

 

Este posibila asa o mare diferenta intre preturi? Desi toate lumea apreciaza pe Dl Barbu si seriozitatea dansului, diferenta de preturi intre ce ofera dansul si altii mi se pare mare. Sa merg pe mana Dlui Barbu?

 

Aaa...intrebare: sa fie oare vb de producatori diferiti si de aici sa vina diferenta de pret? Ar fi corect sa trag concluzia ca dl Barbu foloseste niste producatori mai ieftini deci mai slabi?

 

Va rog cateva lamuriri pentru ca nu am bani prea multi si trebuie sa cumpar urgent aceste piese. Multumesc. Iata listele:

 

www.autodaewoo.ro(lista primita prin mail acum 4 zile)

 

1. Set segmenti Matiz = 36 ron

2. Garnitura chiuloasa Matiz = 16 ron

3. Etansant - 2 tuburi = 5 ron

4. Semeringuri distributie (axa si arbore)= 2*3 ron

5. Curea distributie + rola intinzator = 40 ron + 56 ron

6. filtru ulei Matiz = 8 ron

7. garnitura baie de ulei = 6 ron

 

 

Magazinul de pe Calea Serban Voda (pe curba)

 

1. Set segmenti Matiz = 90 ron

2. Garnitura chiuloasa Matiz = 38 ron

3. Etansant - 2 tuburi = 14 ron

4. Semeringuri distributie (axa si arbore)= 2*4 ron

5. Curea distributie + rola intinzator = 50 ron + 60 ron

6. filtru ulei Matiz = 11 ron

7. garnitura baie de ulei = nu exista separat (deci nu are rost sa iau tot setul de garnituri doar pt ea, insa mi-au zis ca pot la fel de bine sa folosesc tot silicon etansant in loc de aceasta garnitura)

 

 

Magazinul de pe Calea Vacaresti (dar nu cel de la nr 240, cel de mai inainte)

 

1. Set segmenti Matiz = 80 ron

2. Garnitura chiuloasa Matiz = nu au

3. Etansant - 2 tuburi = nu au

4. Semeringuri distributie (axa si arbore)= 2*4 ron

5. Curea distributie + rola intinzator = 49 ron + 58 ron

6. filtru ulei Matiz = 11 ron

7. garnitura baie de ulei = nu exista separat (deci nu are rost sa iau tot setul de garnituri doar pt ea, insa mi-au zis ca pot la fel de bine sa folosesc tot silicon etansant in loc de aceasta garnitura)

Edited by catastef

Share this post


Link to post

Se poate sa fie o asemena diferenta. Cand mi-am cumparat niste piese (far, capota, aripa etc.) erau diferente de 20-40ron intre ce gaseam aici in Cluj si ce piese puteam lua de la Iasi.

 

In mare nu exista diferenta mari decat la set segmenti, garnitura de chiuloase. Hai sa spunem si filtru de ulei, dar aceasta este consumabila deci probabil ca sunt de la producatori diferiti. Si acum depinde si de adaosul aplicat de fiecare. Mult la preturi mai mici sau putin la preturi mari.

Share this post


Link to post

iti recomand autodaewoo.ro cu cea mai mare incredere, de fiecare data cand am luat ceva de la ei am fost ultra multumit

Share this post


Link to post

Subscriu si eu. Ar trebui sa ne strangem mai multi si sa facem regulat comenzi mari de la autodaewoo.ro Ma ofer sa ma ocup, la comenzi de peste 500ron avem transport gratuit! :banana:

Share this post


Link to post

te sfatuiesc sa compari si codurile pieselor.

Share this post


Link to post

@senna ma bag si eu. Stiam doar ca transportul este moka (sau inclus) la comenzi de minim 10 mil. Ar mai fi o problema de care eu m-am lovit: garantia-daca se strica sau nu merge ceva trimiti iar la iasi dupa care astepti sa vezi care e treaba si apoi iar curierul si tot asa. Sunt patit si consider ca e o mica problema si aici.

 

Ca idee acum au aparut tot felul de facaturi. De la banalele filtre de aer la planetare supape si te mai miri ce. Cum zicea si Shenck uita-te si la cod si vezi daca sunt identice.

Share this post


Link to post

Pt comenzi de 5-10 milioane achitate in avans prin OP transportul e tot gratuit! Ma ocup eu de avans, ar trebui sa facem o lista cu cei din Bucuresti care vor diverse piese.

Share this post


Link to post

Ma uit pe site si iti dau PM daca ma hotarasc la cateva piese. La intalnire sa mergi cu lista... :D

Share this post


Link to post

Nici eu nu am avut probleme cu piesele de la Nicu Barbu. De multe ori diferenta de pret este data de producatorul pieselor, celebra diferenta intre piesele de origine si piesele de producator, adica piese pe care scrie GM si piese pe care scrie Gates, in fapt piesa (curele) produsa de acelasi producator (gates)

Share this post


Link to post

Salut.

Nu este nici o diferenta intre o "curea originala" si una produsa de Gates ?

Share this post


Link to post

mi-a propus un meserias sa-mi faca toba finala din inox la 2 milioane..e rentabil?

 

iti recomand autodaewoo.ro cu cea mai mare incredere, de fiecare data cand am luat ceva de la ei am fost ultra multumit

 

am facut comanda de 5,7 milioane trebuie sa le cer transportul gratuit?

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

La suma asta ar trebui sa insisti ca e pacat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...