Jump to content
Sign in to follow this  
alexino02

Zdranganit La Tico

Recommended Posts

Sunt posesorul unui Tico, de curand, si pe partea dreapta , pe la usi pe undeva, tot zdrangane ceva, dar nu stiu ce. Ce poate fi si cum se regleaza. Oricum, acest zdranganit l-am observat la majoritatea.

Share this post


Link to post

Da mai multe detalii. Ce fel de zdranganit, cand zdrangane: in mers la gropi, cand inchizi usa, etc.

Share this post


Link to post

e zdranganit la gropi, se aude la usi, ca si cum s-ar misca geamurile. la toate tico am auzit ceva de genul asta.

 

1.Nu mai cita mesajul anterior!

2. Scrie si tu ca la romani. Adica cu litera mare in fata.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

pai daca ai auzit la toate, atunci raspunsul e simplu: asa face toate :P

Share this post


Link to post

Pai atunci ar putea fii doua cauze: chederul geamului si buretii care tin tijele de la incuietoare

Share this post


Link to post

Si la espero se intampla... rezolvarea -misca de geam in sus sau in jos un pic.

Share this post


Link to post

"la toate tico am auzit ceva de genul asta"

Afla ca la mine nu se aude nici un fel de zgomot pe la usi.

Share this post


Link to post

Daca mai schimbi bucsele de la bara stabilizatoare o sa mai scapi de zgomot. Nu mai troncane chiar asa.

Share this post


Link to post

am si eu un zdranganit cateodata la tico cand merg cu peste 100 ,si cateodata la relantiu da proma dispare,cand bag capu sub capota pare ca se aude de la pompa de benzina. :( ,asa sa fie ? aia mai poate zdrangani ?

Share this post


Link to post

Cum sa zdrangane pompa de benzina ? =)) Hai ca esti tare !!!

Share this post


Link to post

nustu, da zdrangane ceva porma dispare =)) ))) ,la viteze mari nu mai zic,si nu reusesc sa-mi dau seama ce.,ultima oara cand zdranganea ceva sub capota am gasit o clema de la filtru de aer sarita .si aia facea si facea tare.acuma e aceiasi zgomot,da nu mai e de la cleme ,nustu plm intra ceva in rezolantza,pe sub bord atunci :|

Share this post


Link to post

si mie imi bazaie ceva pe sub bord dreapta..nu depistez ce ar putea sa fie..ca si cum intra ceva in rezonanta

Share this post


Link to post

Eu am depistat,pompa de benzina!!!,gata a si cedat,inca merge,da scuipa ulei de mi-a facut tot una sub capota :( ,alta scrie pe mine .Ciudat e ca nivelul ulei nu a scazut cam deloc.Din cate am inteles se poate merge si asa cu ea da risti sa ramai in drum cand cedeaza detot :) Si nu prea am chef sa raman pe drum cu ea,asa ca alta .Deci daca candva vei gasi ulei pe cutia bateriei si cutie de viteze,sa te uiti in lateral la pompa benzina are o gaurica,aia o sa fie plina de ulei proaspat.

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Nu-ti scade nivelul uleiului pentru ca se autocompleteaza. Cu benzina !

Share this post


Link to post

Sa stii ca consuma la fel :) ,oricum m-am intors de la service,era infundat epuratoru,a bagat aer comprimat la desfundat si mia zis ca din cauza asta a dat ulei prin pompa,a zis sa ma mai uit daca mai apare si daca mai apare, inseamna ca sa stricat pompa si trebuie alta. :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...