Jump to content
Sign in to follow this  
AAdorjan

Recomandare Mp3-player Auto

Recommended Posts

Am un prieten in Sua care vine acasa si imi aduce un Mp3-player auto cadou (ce noroc pe mine :P ). Deci va cer sfatul ce sa aleg intre 100-200$ de aici.

 

Am un Panasonic de un an si jumate si sunt foarte multumit de el, dar daca ii loc de mai bine de ce nu.

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

mi-am adus din SUA un Pioneer (Mp3, WMA, Audio) cu 4 difuzoare pt matizache. Sunt ff multumit, insa trebuie sa stii ca tunerele SUA nu prind in Europa statiile Fm cu numar par dupa virgula, ex 94.8 (Guerrilla) etc. Deci va trebui sa te limitezi la statiile FM de gen 93.3.

 

Daca vrei o sugestie, eu zic ca la acelasi pret poti lua un mp3-disc changer - magazie de 8-10 cd-uri pt portbagaj, pe care o vei conecta la sistemul audio actual, care probabil ca e destul de bun oricum.

 

Astfel faci un "upgrade" f bun, fara a "arunca" ceea ce ai deja.

 

Cu 10 cd-uri pline cu mp3-uri in magazie, ai zeci de ore de muzica garantat!

Share this post


Link to post

Mersi de raspuns dar nu ma intereseaza o magazie, imi ajung Mp3-urile. Iar Radio ascult doar rar.

 

Intrebarea ramane valabila in continuare :D

Share this post


Link to post

Blaupunkt-urile au switch pt standarde FM (Nord-America sau Europa).

Pioneer-urile din SUA au FM-ul doar pe standard Nord-American.

Share this post


Link to post

Nu este asta un impediment trebuie doar sa aleg unu dintre ele apoi voi vedea ce voi face cu el. Intrebarea e care e cel mai bun din segmentul respectiv de pret de pe BestBuy?

Share this post


Link to post

Vezi ca preturile pe BestBuy se modifica in fiecare zi ...de asemenea apar tot timpul oferte ...asa ca in momentul in care prietenul tau este in magazin trebuie sa aleaga produsul cu cel mai bun raport calitate/pret .

Share this post


Link to post

Ca si pesteimputit, iti recomand ceva gen Alpine sau Pioneer, in privinta calitatii sunetului, iar daca il iei in banii astia si cu adaptor de I-pod e si mai bine...

Share this post


Link to post

Care dintre firmele astea mai serioase au compatibilitate pe undele FM cu standardele Europene? Sau cum/unde pot sa aflu asta?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...