Jump to content
Sign in to follow this  
Raptor

Computer De Bord Si Ps2

Recommended Posts

Daca tot is eu "destept" macar sa nu mor asa...nu am vazut inca un Chevy Kalos cu computer de bord in el.Nu s-ar putea face un transplant de pe o alta masina?Sau ce ar fi sa punem un PS2 la un monitor in portbagajul din spate.Astept si parerile voastre!Stiu ca-i o idee :dizzy: dar asa incep toate inventile de la o idee aparent tampita.

Share this post


Link to post

Tot n-am inteles ce i chestia asta.Detalii pe romaneste, nu pt. electricieni,please.

Share this post


Link to post

Topicul acela discuta despre o modalitate de conectare la interfata deja existenta pe masini pentru a citi si afisa informatiile care sunt afisate pe masinile cu computer de bord.

Share this post


Link to post

OK, sa zicem ca faza asta "am inteles-o" :scarpin: , dar de a doua idee ce ziceti?Ma gandeam ca se poate pune unu sau doua ecrane LCD in spate, pe tertierele(sau cum se zice) scaunelor din spate si astfel cand deschizi portbagajul sa se vada si la ele sa conectez un Play-Station 2.Si astfel cand ies la padure cu fetele sa se ingramadeasca langa masina.Oricum stie lumea ca-i mai special kalosul.Dar ieri cand am mers la padure cu gasca era lustruita masina si se ingramadeau sa o vada.

 

Nevasta si masina:post-1995-1146226517_thumb.jpgpost-1995-1146226548_thumb.jpgPoate asta atragea privirile #-o

Share this post


Link to post

Cel mai simplu: iti iei un convertor 12v-220v, alimentezi de la el PS2 si un TV color portabil si te joci in masina cat si unde vrei.

Share this post


Link to post

VIPER:"Cel mai simplu: iti iei un convertor 12v-220v, alimentezi de la el PS2 si un TV color portabil si te joci in masina cat si unde vrei."

 

 

Da o intrebare de baraj:dupa 1 luna trebe sa schimb bateria?Ca nu prea cred ca o sa reziste mult sau pot sa o las linistit?

Share this post


Link to post

Pai care e diferenta intre a adapta PS2-ul la baterie direct si a-l trece prin convertor? Iar cand am zis TV ma gandeam la un LCD portabil, nu neaparat la unul de casa...

Share this post


Link to post

Eu daca deschid portbagajul nu se mai vad tetierele. Deh, am sedan :D

Share this post


Link to post

Pai dinala LCD ma gandeam si eu, da adevarul i ca am si unul cu ecran imens dinala de casa.Ar fi diferenta mare la baterie?

Share this post


Link to post

daca tot esti in cluj fa un drum pana la sfigmo audio, spune-le baietilor ca te-a trrimis peste si povesteste-le ce vrei sa faci.

ei sigur te vor ajuta sa intelegi ce si cum

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...