Jump to content
Sign in to follow this  
florinbad

Chestii Noi Pe Site-ul Autodaewoo.ro

Recommended Posts

M-am dus ieri pe site-ul de mai sus si iata ce am gasit:

- Huse imitatie piele 2.900.000

- Set paravânt 590.000

- Set pedale sport 290.000

- Ornament esapament 190.000 sau 340.000

- Maneta sport pt. schimbatorul de viteze 290.000

(observatie: a nu se muta la Bursa, acolo exista deja un anunt referitor la acest site. Am punctat questiile de mai sus ca "piese auto", care ne-ar putea interesa pe viitor, questii care au fost subiect de discutie pe mai multe topicuri)

post-76-1106118347_thumb.jpg

post-76-1106118362_thumb.jpg

post-76-1106118377_thumb.jpg

post-76-1106118390_thumb.jpg

post-76-1106118410_thumb.jpg

post-76-1106118429_thumb.jpg

post-76-1106118449_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mie mi se par toate tiganesti, inclusiv husele si schimbatorul. Poate mai putin ornamentele de pedale in varianta de culoare albastra.

 

Sunt curios totusi cum ar arata un tico cu paravanturi.

Share this post


Link to post

Pot sa va raspund eu care sunt in cunostiinta de cauza... Mi-au venit paravanturile de la Iasi si eleronul de Tico.

Paravanturile sunt chiar finute am sa le pun intr-o zi mai calduroasa si am sa postez si poze cat de curand :thumbl:

Share this post


Link to post

Le-am văzut şi eu, m-ar interesa nişte huse...

 

Dar am oarece (două) nelămuriri:

1 - Se potrivesc la Ticozaur?

2 - Există şi alte culori?

 

Dacă ştie cineva, mulţam anticipat! ;)

Share this post


Link to post

Momentan nu sint huse decit pentru Matiz si Cielo iar singura culoare este griul prezentat pe site. Pe la sfirsitul lui februarie e posibil sa apara si huse pentru Tico si eventual si alte culori. Mentionez ca materialul este de o calitate foarte buna (maleabil, placut la atingere, foarte bine lucrat,...) si abia dupa analize indelungate iti dai seama ca nu e piele naturala.

Share this post


Link to post

Seturile paravant pt tico sunt si pt geamurile din spate? Cat sunt taxele de expeditie pana la bucuresti, ca m-as baga.

Edited by edydascalu

Share this post


Link to post

La Craiova, huse la fel, albastru in mijloc si negru pe margine, 1,5 mil. / set.

BTW : am vazut si proiectoare de Matiz cu 900k rol / set, vanzatorul zice ca au tot ce le trebuie (cabluri, etc)..

Share this post


Link to post
La Craiova, huse la fel, albastru in mijloc si negru pe margine, 1,5 mil. / set.

BTW : am vazut si proiectoare de Matiz cu 900k rol / set, vanzatorul zice ca au tot ce le trebuie (cabluri, etc)..

 

Ce ai vazut tu sunt huse "de bazar" sau cum se zice.Am avut si eu din alea si dupa o 5 luni le-am aruncat le-am dat la gunoieri :)

Daca te uiti atent la poza observi ca sunt originale de Korea. :thumbl:

 

 

Seturile paravant pt tico sunt si pt geamurile din spate? Cat sunt taxele de expeditie pana la bucuresti, ca m-as baga.

 

Da sunt si ptr spate :banana:

Cat despre taxe..nu costa f mult nu mai tin minte exact...

Share this post


Link to post

cre' ca dupa 1 ale luni ce urmeaza ma bag si eu la paravanturi , dar spue cat face taxele postale pana la bucuresti... sa nu salte prea mult pretul.

ca m-am saturat vara pe ploaie sa bage apa in masina de pe parbriz ...direct pe pantaloni.. si ziceti cum arata si cum se monteaza...mai detaliat

Share this post


Link to post

Buna ziua,

 

Cheltuielile de transport si ramburs pentru un set de paravainturi expediate la Bucuresti ajung la 60.000 lei (deci valoarea rambursului de achitat la ridicarea coletelor ar fi de 590.000 + 60.000 = 650.000 lei).

Paravinturile arata foarte bine, sint proiectate exact pentru tipurile de masini mentionate pe site (Tico, Matiz, Cielo), vin in cutia originala (sint fabricate in Coreea). Sistemul de prindere este similar cu cel folosit la bandouri - au o banda adeziva care se lipeste extrem de bine de portiera (se recomanda montarea la temperaturo de peste 10 grade). Nu s-a plins nimeni ca i-au fost furate (practic sint extrem de greu de desprins).

Toate paravinturile sint fumurii (nu avem diferite nuante ci doar culoarea sticlei maro de bere :) ) si credem ca se potrivesc foarte bine pe orice culoare a caroseriei.

Cu ele montate nu mai aveti problema cu apa ce se scurge in masina (de 2 ani eram disperat ca nu puteam sa deschid geamul macar 1 cm cind ploua afara). Sigur impiedica si formarea curentului cind geamul este foarte putin deschis.

 

O zi buna tuturor!

Nicu

Share this post


Link to post

Arata foarte misto paravinturile astea

 

http://autodaewoo.ro/images/noutati/paravi...nt_daewoo_1.jpg

http://autodaewoo.ro/images/noutati/paravi...nt_daewoo_2.jpg

http://autodaewoo.ro/images/noutati/paravi...nt_daewoo_3.jpg

http://autodaewoo.ro/images/noutati/paravi...nt_daewoo_4.jpg

 

@Nicu:

- cum se comporta masina la viteza cu aripioarele astea lipite?

- daca tragi de ele nu se dezlipsesc?

- daca le scoti altereaza cumva vopseaua?

Share this post


Link to post

Cred ca o sa ma bag si eu la niste paravanturi dupa ce imi iau salariul. Tot din cauza ploii.

 

TopSer, nu ziceai ca bagi niste poze ca sa vedem si noi cum arata un tico cu ele montate? :D

Share this post


Link to post

Azi am vizitat si eu situl autodaewoo.ro si iata ce am gasit: @-)

Jante 13" aluminiu pentru Tico (produse secondhand in stare perfecta - import Coreea) - set 4 bucati.pret: 7.900.000 lei

eu zic ca arata destul de bine.Ca pret nu stiu..

Ce ziceti?

Si inca ceva...daca stie cineva cam cat costa transportul unui colet in jur de 2 kg pana in Cluj?

Share this post


Link to post
TopSer, nu ziceai ca bagi niste poze ca sa vedem si noi cum arata un tico cu ele montate? :D

 

O sa bag poze indata ce se face timpul frumos...

De-abia astept sa le pun deasemeni si eleronul dupa ce il vopsesc :thumbl:

Share this post


Link to post
Azi am vizitat si eu situl autodaewoo.ro si iata ce am gasit:

Jante 13" aluminiu pentru Tico (produse secondhand in stare perfecta - import Coreea) - set 4 bucati.pret: 7.900.000 lei

eu zic ca arata destul de bine.Ca pret nu stiu..

eu zic sa fii serios! nu mai zic nimic ca sa nu incep sa ma contrez iar cu nb...

Share this post


Link to post

pt nicubarbu:

Ce se mai aude cu blana de motor de matiz?? Vezi ca acushi vine Craciunu'!!

Share this post


Link to post

Hai ca le fac o vizita maine pe la magazin si vad cu ce se mananca. blana aia m-ar interesa si pe mine. sa vad ce gasesc si va zic pareri.

Share this post


Link to post

In decembrie am spus ca nu avem blanuri (nici macar pentru motoarele de Matiz) si ca dureaza 2-3 luni sa comand si sa primesc asa ceva. Ramine sa vad daca pretul e bun si am cum sa vind cantitatea minima ce poate fi importata (100 bucati). Daca pretul mi se pare foarte mare si risc sa vind 100 de bucati in 2-3 ani - nu ma bag (inflatia e prea mare ca sa imi permit asa ceva).

Edited by nicubarbu

Share this post


Link to post

Intreaba totusi de pret daca poti. eu cred ca gasesti 100 de clienti pentru asa ceva daca e un pret rezonabil Daca iti aduci nivelul de zgomot motor in masina ca cel de la solenza eu zic ca se merita. Eu am mers cu ambele si am fost uimit.

Share this post


Link to post

Apropos, cred ca o sa vizitam putin magazinul pe sambata, sa vedem live ce aveti frumos pt Woo si sa dam un ,,review'' pt cei de pe forum (daca ne primeste dl Nicu Barbu :D ).

Share this post


Link to post

Okay, okay, se va face, eu ma bag la asta, da sa mergem incognito :D

Share this post


Link to post

Poftiti cum doriti (incognito sau nu). Eu voi lucra simbata si ma puteti gasi in biroul de linga magazin (intrebati in magazin de mine daca vreti sa ma vedeti in carne si oase - mai mult carne).

Chiar am sa propun sefilor sa acordam un discount celor care cumpara de la noi si sint membri in daewooclub.ro

Daca aveti cumva autocolante cu daewooclub.ro - am sa va rog sa imi lasati si mie citeva (pentru masinile firmei si pentru clientii care doresc sa promoveze acest club). Poate primesc asa ceva de la administratorii site-ului - eu promit sa le distribui posesorilor de Daewoo din Iasi.

 

P.S.

Simbata programul e de la 8:00 la 15:00

Share this post


Link to post

Ce zici Andrei? Acceptam?

@Csergogaby: mai ai autocolante ca ti-am gasit clienti? :>

A, si am vazut si un link catre forumul nostru pe-acolo. Multumim

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...