Jump to content
Sign in to follow this  
danker62

Vand Pasta Reparat Dezaburizator Luneta

Recommended Posts

Vand kitt reparat dezaburizator luneta, nou, sigilat, 39 Roni, numai pt Bucuresti.

post-3968-1212382848_thumb.jpg

Edited by danker62

Share this post


Link to post

salut

ma intereseaza... dar imi poti spune daca pot repara liniile arse?

multumesc

Share this post


Link to post

Dupa cate stiu eu repara linile intrerupte .Dar nu cu distante prea mari.

Share this post


Link to post

salut

sunt intrerupte doua linii pe dist. de 3 cm se vede ca sunt arse

Share this post


Link to post

Poti incerca sa prelungesti cu fir de cupru .Oricum chestia este ca, asi merita banii (solutia).

Share this post


Link to post

chestia cu fir de cupru nu ma incanta (m-am gandit la asta) cred ca o sa incerc pasta

 

apropo danker62, si eu stau tot in titan la mega image

cum facem sa ne intalnim?

Share this post


Link to post

Apropo cum te-ai gandit?? (chestia cu fir de cupru nu ma incanta (m-am gandit la asta)

Nu poti lipi cu nimic altceva (si mai ales nu poti lipi cu pistol de lipit etc.

Solutia +fir .Solutia este ceva pe baza de argint (bun conducator de electricitate )

Pretul este foarte bun .succes si anuntane dupa lipitura.

Share this post


Link to post

Solutia e OK, mai ales ca vorbim de Loctite. Cindva am folosit (la o Dacie) o solutie luata din Metro, nu mai stiu ce natie era. Aveam niste intreruperi de cca 2 cm si chiar peste 2 cm. Nu am folosit fir de cupru ci banda adeziva de hirtie pe care am lipit-o pe luneta formind o banda de cca 1 mm latime. La mine a functionat perfect, am facut asta prin 1999 si actualul proprietar al masinii (un cunoscut) spune ca inca ii functioneaza dezaburirea 100%

Share this post


Link to post

apropo danker62, si eu stau tot in titan la mega image

cum facem sa ne intalnim?

 

Si eu stau tot pe acolo, 0721010191, luam legatura si dupa ora 19 ne intalnim cand vrei.

Edited by danker62

Share this post


Link to post

bine atunci

am sa va sun maine si vedem cum facem sa ne intalnim

Share this post


Link to post

buna seara

se pare ca nu ne-am gasit in seara aceasta, va sun maine dimineata

Share this post


Link to post

Mesaj adresat cumparatorului (care va fi el):

 

Procedura de lucru e urmatoarea:

- cureti bine de oxid capetele traseelor intrerupte pe o distanta de circa 1 cm; pentru asta utilizezi o lama de ras sau un cutter, dar nu zgarii'

- speli si degresezi bine zona din jur; poti utiliza pentru inceput solutie de geam, ca sa iei grosul, apoi e recomandabil sa folosesti un tampon de vata si spirt sau, si mai bine, alcool izopropilic (gasesti pe Maica Domnului la electronice si-l mai poti folosi pe la capete magentice audio/video)

- stergi zona cu o carpa curata de bumbac sau microfibra (gasesti pe rafturi in supermarket-uri)

- incadrezi zona unde vrei sa "carpesti" cu scotch de hartie, astfel incat sa ramana intre cele doua benzi de scotch loc pentru traseul "reconstituit"; s-ar putea sa mearga si scotch cu supot plastic, dar trebuie incercat sa nu fie atacat de solventul din pasta conductoare

- pensulezi in 2-3 straturi, cuprinzand si capetele curatate ale traseelor de cupru

- lasi sa se usuce

- inlaturi benzile de mascare; e recomandabil sa tii sub presiune cu ceva partea care trebuie sa ramana, pentru a evita dezlipirea acesteia odata cu banda de mascare

Cam asat-i tot :)

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Pt Abram Burel :-Multumim pt sfaturile tehnice, pragmatic si de bun simt ca de obicei.

Pt. aditat : Nu ca nu ne-am gasit aseara, am vorbit la telefon, am fost la locul stabilit la ora stabilita iar tu...??

n-ai venit, n-ai raspuns la telefon si nici la SMS, sau poate te-ai speriat de ploaie??,

Edited by danker62

Share this post


Link to post

buna ziua

din nou imi cer scuze-de data aceasta public- dar am fost la intalnire, am sosit la 7.20 si am plecat la 7.55

nu m-am speriat de ploaie (si eu am fost plouat).

nu stiu ce s-a intamplat, din nou scuze.

imi asum vina pentru ca intr-adevar am lasat telefonul acasa.

Edited by aditat

Share this post


Link to post

OK , se accepta, astept sa ma suni ca sa ne intalnim pentru a rezolva tranzactia.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...