Jump to content
Sign in to follow this  
ISACOF

Demontare Fata Usa Sofer, Aveo ?

Recommended Posts

A desfacut cineva ? De ceva timp am un "soricel " acolo si nu gasesc surub sau ceva sa deschid, si el creste ( sunetul se amplifica ) si eu vreau sa scap de el .

Share this post


Link to post

Chiar vineri am desfacut eu fata capitonajul usii dreapta fata: in primul rand, la manerul de care tragi sa inchizi usa, in acea gaoaca, ai un holtzsurub mascat printr-un capacel oval de plastic.Apoi, in partea de jos a usii ai 3 holtzsuruburi si mai ai unul in inel de care tragi sa deschizi usa. Dupa desurubarea acestora, tragi efectiv de capitonaj pentru a-l despinde din clipsurile cu care mai este prins de tabla. Dupa aceea, ridici in sus de capitonaj concomitent cu tragerea spre in spate si ... VOILA!

ps: holtzsuruburile au cap in cruce. Succes!

Share this post


Link to post

Chiar vineri am desfacut eu fata capitonajul usii dreapta fata: in primul rand, la manerul de care tragi sa inchizi usa, in acea gaoaca, ai un holtzsurub mascat printr-un capacel oval de plastic.Apoi, in partea de jos a usii ai 3 holtzsuruburi si mai ai unul in inel de care tragi sa deschizi usa. Dupa desurubarea acestora, tragi efectiv de capitonaj pentru a-l despinde din clipsurile cu care mai este prins de tabla. Dupa aceea, ridici in sus de capitonaj concomitent cu tragerea spre in spate si ... VOILA!

ps: holtzsuruburile au cap in cruce. Succes!

 

 

Imediat ce se indreapta vremea o sa incerc ,multumesc ptr sfat

Share this post


Link to post

Si totusi, despre ce masina e vorba? La Aveo Sedan 4D cat si la Aveo HB nou, fata de usa e prinsa in 2 suruburi ascunse dupa manerul lunguiet, in rest numai clips-uri.

Share this post


Link to post

Ai dreptate LAwR ,ptr Aveo 4D ,este intocmai cum zici ,mare grija cand desfaceti in dreptul deschideri manuale din interior a usii ,este mai dificil dar cu rabdare . . . .

 

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...