Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mecmar

Carte Identitate Vs Talon Inmatriculare

  

17 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cumparata sept. 2003, in CI 2004, in talon 2004.

Talon eliberat in provincie. E posibil sa conteze si asta ca astia de la Bucuresti sunt mai ciumegi, si mai completeaza dupa capul lor (de ex. nu pun data urmatorului ITP la masina noua).

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

A fost inmatriculata in 2003, nu?

Share this post


Link to post

Si eu m-am lovit de chestia asta...

Am observat abeea cind am ajuns acasa cu machinetta ca nu corespunde anul :scarpin:

Am sunat la City Center sa le spun ca au gresit actele dar m-au lamurit ca orice masina fabricata dupa luna a-6-a,se trece in acte in anul urmator.

Share this post


Link to post

Cumparata: DEC 2002, Inmatriculata: DEC 2002

In talon: 2002, in CI: 2003

 

Cumparata in dec. 2003,  in C.I. este trecut 2004, in Talon 2004.

Pai tu ar trebui sa specifici ca te-ai dus s-o inmatriculezi in 2004, in urma sfatului primit! Ca daca o inmatriculai in 12/2003, erai aproape sigur in aceeasi situatie ca mine!

Share this post


Link to post
Guest Mecmar
Cumparata: DEC 2002, Inmatriculata: DEC 2002

In talon: 2002, in CI: 2003

Ca daca o inmatriculai in 12/2003, erai aproape sigur in aceeasi situatie ca mine!

Azi am discutat cu un coleg care si-a luat Logan in decembrie 2004 si a inmatriculat-o in dec. 2004 si are in C.I. si talon 2004! :shock:

Share this post


Link to post

Cred ca e chestie ce tine de producator ca practic el dicteaza in mare masura VIN-ul. Iar la anul productiei, Garcea se poate lua ori dupa anul curent, ori dupa cel din VIN, dupa cum ii vine lui.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...