Jump to content
Sign in to follow this  
martiz

Se Gasesc Chestiile Astea?

Recommended Posts

Se gasesc chestiile astea? Nici nu stiu cum sa le zic, capace, suruburi, doape...?post-8813-1225633800_thumb.jpgpost-8813-1225633752_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Se gasesc greu. Incearca pe la tapiterii auto sau la autodaewoo.ro (eu de la ei am luat ultima oara, acum vreo 3 ani).

Share this post


Link to post

eu am gasit asa ceva la magazinul woo de pe serban voda...vis-a-vis de A.G.E.R. service

Share this post


Link to post

magazinele acsa.ro

au 2 reprezentante in bucuresti

Share this post


Link to post

Eu am gasit maruntisuri din astea, anul trecut la magazinul Daewoo de pe bucla Drumul Taberei (langa american beer house).

Share this post


Link to post

Se gasesc in targul vitan la preturi mici.

Share this post


Link to post

Am fost azi la Gara de Nord si nu aveau. Daca am timp, poate trec maine prin Vitan.

Share this post


Link to post

Se numesc clipsuri si se gasesc cam la 1 leu bucata,la noi in Piatra cam asa le dau,bun,depinde si de marimi dar ar trebui sa se gaseasca la magazinele cu piese auto pt daewoo

Share this post


Link to post

Le gasesti si pe autodaewoo la dl Nicu Barbu (Iasi). Sau la dezmembrari :)

Share this post


Link to post

salutare,

cum se numeste ce lipseste din imaginea asta? seamana cu un guleras de pe langa tija de blocaj usa pe interior la matiz. unde-l gasesc? multumesc.

 

12.jpg

Share this post


Link to post

Iti lipseste rama care se gaseste si separat.

 

Si eu am pierdut una si am gasit la reprezenta din Galati absolut tot, dopuri, clipsuri, etc. Se gasesc dar le aduc foarte greu. Incearca pe la dezmembrari, la magazine in general am inteles ca maruntisuri din astea se gasesc greu.

Share this post


Link to post

Dragi colegi, am si eu nevoie de maruntisurile acestea care nu le gasesc nicaieri, poate cineva face o fapta buna si poate sa mi le bage intr-un plic sa mi le trimita. Este vorba de cele 2 tije care sustin sfoara de la polita de la portbagaj si niste clipsuri de plastic care sustin suportii de boxe pe spate. Suport eu costurile si berea normal. :)

 

Atasat poze...multumesc.

Share this post


Link to post

Ai nevoie urgent de ele?

Eu cred ca am sa trec luni pe la magazinul de la noi ca mai am de luat niste chedere pt Tico si am sa intreb daca au si clipsurile de care ai nevoie,daca au iti iau.

Ar fi super daca ai putea pune o poza cu clipsurile care tin suportii la boxe,chiar daca is rupti,ca sa-mi fac o idee.

Share this post


Link to post

post-8813-1225633752_thumb.jpg

Le-am gasit in targul de la Vitan 3 Ron, 2 Ron respectiv 0,5 Ron

Mi-am bagat ... in ele de clipsuri! Faza ca primele 2 modele le-am gasit la un singur tip si automat el "facea piata", iar cele din urma se gasesc mai peste tot.

Share this post


Link to post
Dragi colegi, am si eu nevoie de maruntisurile acestea care nu le gasesc nicaieri, poate cineva face o fapta buna si poate sa mi le bage intr-un plic sa mi le trimita. Este vorba de cele 2 tije care sustin sfoara de la polita de la portbagaj si niste clipsuri de plastic care sustin suportii de boxe pe spate.

 

Si mie mi s-a rupt o prostie din aia si as avea nevoie. Daca stie cineva un magazin in Constanta unde gasesc nimicuri de genul asta, informatia ar fi binevenita.

 

De asemenea as mai avea nevoie de chestiile de plastic care fixeaza plasticul ala negru de la usile din spate, din interior. Habar n-am cum se numesc.

Nu stiu cum a reusit sa se rupa una, si acum merg cu tabla goala in zona aia.

Share this post


Link to post
Ai nevoie urgent de ele?

Eu cred ca am sa trec luni pe la magazinul de la noi ca mai am de luat niste chedere pt Tico si am sa intreb daca au si clipsurile de care ai nevoie,daca au iti iau.

Ar fi super daca ai putea pune o poza cu clipsurile care tin suportii la boxe,chiar daca is rupti,ca sa-mi fac o idee.

 

Nu arde dar stau fara ele de ceva timp. In dopurile alea de la suportul de boxe intra suruburi nu clipsuri. Suruburile le am dar fara patratelele alea nu pot sa le prind pentru ca suruburile intra in ele ca sa le sustina.

Share this post


Link to post

Am gasit in targ la vitan la magazinul daewoo capacele care mascheaza suruburile de la grila pe care sunt montate stropitoarele (mi-au furat unul), pret 2 RON/bucata.

Share this post


Link to post

Nu neaparat furat. Alea mai zboara si la spalatorie.

Share this post


Link to post

Acum ceva timp(poate 1 an) a fost o postare cu montarea unor protectii din plastic sub aripa spate matiz.

Am tot incercat da nu gasesc postul.Rog daca il gaseste cineva sa posteze linkul. Parca avea si detalii privind pretul si unde se poate gasi.

Pe net am gasit o poza cu plasticul respectiv

post-9557-126781071334_thumb.jpg

Edited by niki

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...