Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Si tu vrei sa-mi fac cont la ei doar pt a vizualiza o poza? Pas. Cred ca stiu despre ce poza e vorba.

 

 

Sry dar daca ai GPS site-ul e f bun pt update-uri...

 

Uite poza :)

 

Problemă:

Un constructor este platit 5$ pe ora. Sunt angajati doi constructori pentru instalarea a 7 PILONI DE FONTA, in scopul de a opri parcarea masinilor pe trotuar. Instalarea unui pilon dureaza o ora.

Intrebare:

In cit timp vor realiza unde au parcat masina?

post-8387-1250771968_thumb.jpg

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Eu tot de acolo am luat site-ul cu google rromales.

Share this post


Link to post

Site-ul ala de GPS probabil se considera un fel de Secret Service sau cum? :D Am incercat sa ma inregistrez la ei si nu-mi accepta mail de yahoo sau gmail. O sa incerc cu @pentagon.gov, poate asa accepta :D

 

"The email address you used is not accepted by this board. Please select a different email address."

Share this post


Link to post
Site-ul ala de GPS probabil se considera un fel de Secret Service sau cum? :D Am incercat sa ma inregistrez la ei si nu-mi accepta mail de yahoo sau gmail. O sa incerc cu @pentagon.gov, poate asa accepta :D

 

"The email address you used is not accepted by this board. Please select a different email address."

 

Eu m-am inregistrat cu Gmail...poate mai esti inregistrat si nu stii.... :)

Eventual mai incearca cu aceleasi adrese dar la 1-2 zile diferenta...eu am patit-o pe vreo 2 forumuri...

Share this post


Link to post

Aia s-au blocat intre stalpi doar asa ca sa mai faca si ei cateva ore suplimentare!

La mine a mers inregistrarea doar cu adresa de mail de la servici!

Share this post


Link to post

haideti ca le-am facut la reclama la baietii aia... nu ca n-ar merita.

Share this post


Link to post

Pretul de la toyota iQ.

(full + vopsea, ddp = 17.000 euro)

Share this post


Link to post

Da ma...dar o sa ai 2 IQ-uri...si unu din ele e masurat in CP :) )

 

Da ma...dar o sa ai 2 IQ-uri...si unu din ele e masurat in CP :) )

Share this post


Link to post

Tras pe dreapta in Rasnov.Scotoceam pe bancheta din spate dupa ceva pierdut.La un moment dat se zguduie masina umpic.Ma intorc ,am sarit ca ars in scaun.Ce ranjea ala la mine :) ) :

post-19010-1251355120_thumb.jpg

Edited by Den

Share this post


Link to post

Pai avand in vedere ca noua corolla 1.4 diesel full options (condusa de mine ~ 3000 km) nu sufera la nici un capitol de nimic, iar full options (fara jante si magazie cd-uri) e 18000... Sigur e la caterinca pretul de 17.000 pt iQ.

Share this post


Link to post

Berlina, in stare foarte buna, culoare alba ... imi caut stapin.

Lublin.jpg

Share this post


Link to post

Pe litoral cu... passat-ul, gipanu' nu mai e la moda.

http://www.pisipoanca.com/2009/07/cocalari...ul-satului.html

Interesant cum il trage tractorul pe prostul cu 4x4 nemtesc... Asa aniera de tractare n-am mai vazut. Si ce sofa scurta a adus tractorstu' lu' peste...

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Masini si ... masini ! Nu e numaidecat subiect de Caterinca, insa pe criza asta nu pot sa nu ma gandesc daca proprietarul nu cumva detine si un lant de benzinarii :D

1.jpg

2.jpg

 

Frumoasa nu am gasit-o, poate o cautati voi

3.jpg

 

Din pacate poza e facuta cu telefonul si nu e prea clara. Va trebui sa ma credeti pe cuvant ca e vorba de noul Logan VIERA

4.jpg

Share this post


Link to post

In poza cu "bestia", nu scrie cumva SESTIA? :D

Share this post


Link to post
Edited by martiz

Share this post


Link to post

Flacaii aia au cam facut ... caterinca ... de bietul Renault > :) .

 

Insa parerea posesorului asta (il gasiti pe linkul indicat de laurentziu83) ma face sa ma intreb: masina asta e buna doar de vitrina :D ?

 

This car is awful. I owned a 2004 1.6 for 2 1/2 years, and 3 headlamp bulbs went costing me around £180 total.

Apart from that the alarm, sunroof, ECU, stereo, sunroof, ignition coils, cam shaft, exhaust sensors, gearbox, clutch, and a fair amount of trim was all replaced.

Share this post


Link to post

Eu ma gandeam sa-mi iau un Megane, asa pe la 80 de mii de km, cand stiu ca are caseta, bieletele, fulia defazoare, senzorul de arbore cu came, radio-cd-ul, manerul de la frana de mana, compresorul de AC, soclul de la semnalizarea stanga si alte cateva maruntisuri schimbate, adica nu prea mai are ce sa pice pe ea si o gasesc in 5000 de euro. :D

 

Cate becuri de faza scurta am schimbat cand era ocupat electricianul...si cate degete mi-am belit din cauza asta... :P La Ph2 se ard ca lumanarile, probabil din cauza farului cu lupa se supraincalzesc.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Din experienta, merge si fara sa dai roata jos, dar te chinui si te murdaresti.

Share this post


Link to post

Dar de ce a trebuit sa dea roata jos? Nu era suficent sa cabreze rotile?

Share this post


Link to post
Stiti sa schimbati un bec de faza scurta la Renault Megane? > :)

Hai ca-i simplu. Ca sa nu dati 56 de lei la service.

http://www.youtube.com/watch?v=eZWqU9X6PR4

 

Am fost in situatia de a schimba un bec d-asta pe la 12 noaptea la plecarea din B spre CT. Deh, se mai intampla cateodata sa observi abia noaptea ca s-a ars un bec. :grumpy:

Nu cred ca au dormit bine inginerii de au proiectat sistemul ala cretin in noaptea aia (i-am injurat cam tot drumul pana in CT). X(

Singurul meu noroc a fost ca am avut un sac de dormit in portbagaj si nu m-am murdarit atat de tare. Oricum, mi-a luat cel putin juma de ora sa il pun acolo fara sa dau roata jos. Scarbos...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...