Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Numar La Masina Cu Stema Euro

Recommended Posts

Am vazut ca unele masini cu numere de Romania au inceput sa aiba stegulet EURO in locul steagului tricolor ca emblema la placuta cu numere. In cazul in care avem deja numerele la masina cu steagul tricolor, se pot pre-schimba cu steguletul EURO? A facut cineva asa ceva pina acum?

Share this post


Link to post

Nu este autocolant. Asa vin din 'fabrica' fara autocolant, ci vopsite.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Da, au schimbat placutele de inmatriculare si in loc de tricolor au pus steagul uniunii si au mai schimbat si elementele de siguranta. Acuma e o linie ondulata daca am vazut eu bine :)

Share this post


Link to post

Sunt si autocolante dar nu stiu cat de legale sunt.

Share this post


Link to post

Nu sunt autocolante

Au aparut noile numere, au stema UE si un element de siguranta in partea de jos (un fel de val).

Se pot schimba, normal. Pierde-le pe astea, scoate altele...

Share this post


Link to post

Chiar moi are asa ceva ... este un simplu autocolant luat de prin bazar ! ca s-o fi schimbat modelul de catre Politie, asta e altceva. Dar autocolantul exista de cumparat !

Share this post


Link to post

Pentru cei cu numere vechi, daca vor neaparat stema UE, decat statul la coada la politie, recomand un drum la magazinele de kitsch-uri auto: 4 lei setul de stickere. Am luat la vw pentru ai mei acum 2 luni ca sa poata fi confundati cu altcineva in strainatate. :P

Share this post


Link to post
Sunt si autocolante dar nu stiu cat de legale sunt.

Dacă nu sunt legale înseamnă că cei de la Cora au tupeu. Pentru că zilele trecute aveau de vânzare cu 12 RON. Acu' nu ştiu dacă bucata sau perechea. Oricum, tot scump...

Share this post


Link to post

Da's cu stema mult doritei structuri la care am aderat :D

Share this post


Link to post

Dar stema avea 12 sau 15 stelute, cum zic copiii sau cum zic consilierii ministrului ?

Share this post


Link to post

Pai a fost si un reportaj scurt parca la TV acum ceva timp unde preciza ca nu sunt legale si sa nu se mai faca uz de ele. Daca intre timp s-au scos cele oficiale cu stelutele UE, inseamna ca suntem pe calea europenizarii... :D

Share this post


Link to post

Suntem pe drumul cel bun :) ), la partea cu stemele mai aveam de lucru(si o rezolvaram si pe asta) ca in rest... eram europenizati!

Dar stema avea 12 sau 15 stelute, cum zic copiii sau cum zic consilierii ministrului ?

Posibil chiar mai putine, s-or mai fi "sustras" din ele, ca traim in Romanica!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...