Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Anvelope iarna Matiz

Recommended Posts

Am gasit in Carrefour anvelope de iarna 155/65 R13 DAYTON Winter. La pipaiala nu mi se par prea moi. :(

 

Or fi bune? Sau mai bine mai pun ceva bani si-mi iau ceva ca lumea? Ma intereseaza mai putin pretul si mai mult sa ma pot baza pe ele, dar normal ca si pretul atarna in balanta!

Share this post


Link to post

E chiar asa mare diferenta de pret? Eu nu m-as incurca...prefer sa imi iau 2 noi in cel mai rau caz decat no name sau resapate.

 

Parerea mea :)

Share this post


Link to post

Ce pret au cele din Carrefour?

Share this post


Link to post

Nu sariti! A purtat cineva asa ceva? Cum i s-au parut?

 

De asemenea ma feresc si de Kormoran. Domnu' Steph, parca nu erai prea multumit asta iarna. :-?

 

Ce recomandati?

 

 

Haideti sa discutam sa vedem care sunt mai bune si de ce!

Share this post


Link to post

Io am luat pt buburuza nevesti-mii Fulda Montero la 125 RON/buc inclusiv montaj si echilibrat. Le-am pus deja pe masina ( le-am umflat cu azot) .A, am uitat , am pus numai pe fata , deh banii.

Edited by body

Share this post


Link to post

@body: de unde le-ai luat? trebuie sa incep si eu cautarile :( .

 

Merci.

Share this post


Link to post

Parca si tu esti din ploiesti!

Le-am luat de pe strada 23 August unde is magazinele alea cu piese auto , cum mergi spre vest pe dreapta e un magazin numai de cauciucuri in statia de autobuz.In interiorul curtii au si o parcare mare iar mai in spate e atelierul care monteaza si echilibreaza caucioace.

Bafta

Share this post


Link to post

Da, banuiam...de acolo mi-am luat eu Dunlop-urile de vara.

Super seriosi si preturi mici.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Ok , bafta la cumparat . Nu e prima oara cand am luat de la ei cauciucuri.Anul trecut am luat 2 Kleber pt Dacie - tot de iarna. Is excelente.

Share this post


Link to post

NFS> nu stiu ce sa zic ... cred ca erau foarte umflate altfel nu imi explic. Dupa ce am refacut presiunea au fost ok. Am urcat cu ele si la cota 1400, am mers pe langa Bucuresti pe camp, am iesit dintre blocuri dupa viscol etc.

 

Intre timp am taiat la inceputul primaverii 2 dintre ele si acum caut altele.

 

Inclin tot spre kormoran dar de data asta sunt receptiv si la alte oferte.

Share this post


Link to post

Anvelope de iarna pentru Matiz?

Pe la producatorii cu renume nu gasesti... @-)

Share this post


Link to post

:) ) Good point!

 

Am cautat pe un site oarecum renumit pe la noi cu gumite, si dintre numele mari am gasit doar Pirelli. Restul: Top, Debica, Uniroyal, Fulda si Semperit.

Share this post


Link to post

Am ochit niste Vredestein Snowtrack la 150ron/buc, montaj si echilibrare inclus. Am auzit numai de la excelent in sus despre Vredestein. Sper sa fie o afacere buna.

Share this post


Link to post

Vad ca ultima postare aici e din 2006. Se mai discuta pe undeva despre anvelopele de Matiz? Vreau sa-mi iau si nu stiu ce si de unde.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...