Jump to content
Sign in to follow this  
Paco

Consum Gpl - Matiz !

Recommended Posts

Ce parere aveti de un consum de 10 litri de gaz la 100 de km in traficul din bucuresti, mers sportiv - e ok? si 6 litri in afara . Matizul are 6 luni si e Euro 3.

Share this post


Link to post

eu zic ca e super.

Share this post


Link to post

cred ca e frumos consumu asta

felicitari

dar mai intra macar o punga de 1 leu in portbute...asta ...pardon...in portbagaj? :-?

Share this post


Link to post

Si eu cred ca trebuie sa fii multumit de consum, mai ales daca ai condus sportiv. Conteaza instalatia de GPL, reglajele si calitatea gazului. Eu reusesc performanta de a avea cateodata consum de 10 litri pe benzina in oras, asa ca nu mai zic nimic. :(

Share this post


Link to post

Nu stiu cum poti merge cu matiz cu GPL sportiv, dar ma rog :mrgreen: . Oricum, e un consum acceptabil.

Share this post


Link to post

Diferentele sunt f f f mici intre mersul pe gaz si cel pe benzina, se simte putin la plecarea de pe loc, iar butelia din portbagaj e micuta, nu ma deranjeaza pt ca nu il folosesc foarte mult. Eu credeam ca imi consuma mult dar daca ziceti ca e ok, ma simt mai usurat.

Share this post


Link to post

Eu nu stiu cum e sa mergi nesportiv cu Matizul (si nu aveam A/C pe el). La 2000 rpm dezvolta doar 16 CP, iar la 3000 rpm face numai 24 CP. Daca pui sarcina pe el (A/C, lumini, ventilatie, dezaburire, stergatoare, boxe si alti consumatori), nu stiu cu ce mai ramai.

Share this post


Link to post

Unde ti-ai instalat GPL-ul si cat a costat?

Butelie toroidala in locul rotii de rezerva?

Share this post


Link to post

Pai nu ma compar decat cu matizurile...cand am zis de sportiv...merg cu ea mai turata , plec primul de la stop, pun frane mai apasate :) )..vroiam sa spun doar ca nu merg asezat ca pensionarii. Instalatia a costat 500 de euro si am montat-o la craiova la unii specializati pe asa ceva si butelia e normala de 30 de litri.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...