Jump to content
Sign in to follow this  
angela_b

Leasing

Recommended Posts

Ce nu trebuie facut pentru a nu ajunge in situatia sa-ti fie ridicata masina de cei de la firma de leasing cu care ai contract?

Am vazut la stiri cazul de la Timisoara. Stie cineva de ce iau ridicat masina acelei domnisoare?

Dupa un an de zile, cand iti refaci asigurarea casco, trebuie sa le dai si lor o copie a asigurarii? Ce trebuie facut pentru evitarea problemelor???

Share this post


Link to post
Ce nu trebuie facut pentru a nu ajunge in situatia ...

Ce nu trebuie facut pentru a ajunge...

sau

Ce trebuie facut pentru a nu ajunge...

 

:)

Share this post


Link to post
Dupa un an de zile, cand iti refaci asigurarea casco, trebuie sa le dai si lor o copie a asigurarii?

 

Stai ca nu inteleg... CASCO il plateste firma de leasing la asigurator si apoi ti-l factureaza tie! Nu invers...

 

Ca sa nu ai griji, citeste foarte bine, eventual cu un avocat, contractul de leasing, si ai grija la tot ce scrie acolo, si va fi bine...

Share this post


Link to post

@NFS OK, la gazeta cu mine :wallbanger:

 

Asigurarea o platesc eu...BCR Leasing este asiguratul, dar anul trecut le-am dus si lor copie. Anul asta trebuie sa procedez la fel?

Share this post


Link to post

Pai cel mai usor lucru. Odata la 2 luni sun la HVB leasing si intreb daca toate lucrurile sunt ok. Pana acuma serviciile prestate de ei sunt ok ..cu exceptia dobanzii :wallbanger: . Pina si ptr eliberarea facturii sunt anuntat printr-un SMS cu datele necesare.

Share this post


Link to post

Un singur lucru e de facut: sa platesti in fiecare luna ceea ce e de platit.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...