Jump to content
Sign in to follow this  
Florin2006

Specificatii Difuzoare Cielo Executive Plus

Recommended Posts

Stie cineva specificatiile pentru difuzoarele de la Cielo Executive Plus?

As vrea sa stiu, puterea, impedanta, banda de frecvente audio, dimensiunile difuzoarelor, cu specificarea inclusiv a cotelor pentru orificiile de prindere.

Multumesc anticipat celor care stiu cate ceva in domeniu si care vor sa posteze.

Pe Cielo Executive Plus este instalat un CD/MP3 receiver model LG LAC-M1500R.

In manualul CD/MP3 receiverului model LG LAC-M1500R este specificata puterea de iesire ca fiind de 50W x 4CH(Max.) la o impedanta de 4 ohmi. Este posibil ca puterea anuntata sa fie exagerata mult in plus. Oricum, in specificatiile din manual ale CD/MP3 receiverului nu se mentioneaza nimic de distorsiuni.

Interesant ar fi de stiut daca totusi sunt corelate puterea de iesire si impedanta CD/MP3 Receiverului cu puterea si impedanta difuzoarelor instalate din fabrica pe Cielo Executive Plus.

Poate da cineva un raspuns ?

Fata de cum se aude sistemul audio instalat din fabrica pe Cielo Executive Plus, mi-as ingadui sa imi exprim umila mea parere ca fiind una favorabila, cu unele mentiuni:

- "auditia" pe care am facut-o in Cielo Executive Plus a fost de foarte scurta durata;

- nu am avut placerea sa ascult sisteme audio mult mai performante;

- urechea mea nu este una super-fina;

- pretentiile mele audio nu sunt unele super-mari;

- buzunarele mele sunt unele de dimensiuni normale, spre medii sau chiar spre mici.

 

Cu aceste zise, astept pareri.

Salut toti forumistii.

Share this post


Link to post

Aia 50 w nu sunt rms. Sunt aprox 22 w rms din care fara mari distorsiuni porbabil 17-18.

 

Boxele probabil duc mai mult de atat dar nici ele nu pot fi duse la puterea anuntata de producator.

 

Daca nu te incapatanezi sa dai peste pragul in care distorsiunile incep sa supere e totul ok.

Share this post


Link to post

Si totusi, stie cineva specificatiile tehnice ale difuzoarelor montate din fabrica pe autoturismul Daewoo Cielo Executive Plus? sau poate ca este secret ... !?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...