Jump to content
Sign in to follow this  
Sociopatul Tandru

Pedale "sport" La Nova...

Recommended Posts

Am cumparat de la OMV niste pedale "sport" care se ataseaza peste pedalele vechi ale masinii. Eu am Nova. La frana si ambreiaj sistemul e simplu in schimb nu-mi dau seama cum se monteaza acceleratia. Sper ca stiti despre ce e vorba si sunt convins ca se stiu kit-urile despre care vorbesc (chiciurile de 30 RON).

 

Am executat 2 fotografii:

 

1.cum am gasit acceleratia in kit

 

2.cum mi-am imaginat acceleratia pregatita de montare.

 

Este prevazuta cu acel colier care banuiesc ca trebuie sa treaca peste pedala veche si sa fie stransa... naiba stie.

 

In situatia de fata (cum mi-am imaginat-o eu montata) mai raman niste piese 4 distantiere... si vreo 2 suruburi>>> pentru ce sa fie alea? distantiere unde?

 

Stie cineva cum se monteaza de fapt sau daca se pot monta pe Dacia Nova?

 

Multumesc

post-1797-1139339411_thumb.jpg

post-1797-1139339429_thumb.jpg

Share this post


Link to post

maestre da-i 2 gauri cu bormasina si prinde-l cu 2 nituri. nu te mai complica cu atatea tije si altele. nu o sa tina. bafta la montaj...

Share this post


Link to post

dupa ce o sa iti sara porcaria aia de pe pedala tocmai cand iti e mai draga lumea ( de obicei bruschezi pedalele in momente delicate ) nu o sa mai ai nevoie de "alte opinii" montajul e asa: se prinde de pedala piesa aia de tabla cu ajutorul bridei metalice si se fixeaza bine, ca o centura, dupa care vii cu pedala propriu-zisa si o prinzi in chestia aia ( vad ca te-ai prins si singur) dupa care prinzi pedala de piesa metalica si cu cele doua suruburi, dar sfatul meu (al unui patit) e sa prinzi pedala in pop-nituri...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...