Jump to content
Sign in to follow this  
tolin

Kalos -Temporizare Variabila Stergatoare

Recommended Posts

Sa pui pot de 33-47k, pentru ca: "cu cat nu e, cu atat nu se ajunge".

Share this post


Link to post

Am unul de 50 kohmi pregatit. Sper sa... ajunga.

 

LE: Ce poanta, nene! Consola centrala e usor curbata in zona unde sunt montate cele 2+1 butoane, iar acestea sunt astfel facute incat sa o urmareasca. Prin urmare dupa schimbarea celui de ceata cu cel fals ele nu se mai potrivesc cum trebuie, ies mai in afara spre usi si sunt mai inauntru spre cel de avarie, nu mult, dar suficient ca sa te... enerveze ideea. Trebuie puse cu susul in jos, lucru care ar trebui sa fie posibil, doar ca simbolul de ceata va fi "in oglinda".

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Merge pe naiba!

Are asimetrie si sus-jos :(

Asa ca le-am pus la loc si am renuntat la ideea de a monta potentiometrul in butonul fals (acolo unde e, nu e prea la indemana si nu-mi convine).

O sa mai pipai sa vad unde imi mai ajung degetele :D

Share this post


Link to post

Eu am montat pot-ul in scoica din jurul axului de la volan, in spatele manetei de la comutatorul stergatoarelor si sunt multumit. Asta-i important.

Share this post


Link to post

stiu ca este mai vechi ,din 2006 dar puteti incarca poze cei care ati facut aceasta modificare?eventual un tutorial?va multumesc

Edited by miron_gabriel03

Share this post


Link to post

Trebe tutorial sa arati cum se conecteaza un potentiometru la doua capete de cablu ? Trebuie o regleta.

 

 

Share this post


Link to post

Trebe tutorial sa arati cum se conecteaza un potentiometru la doua capete de cablu ? Trebuie o regleta.

 

 

 

deci sa inteleg ca: in panol de sigurante este un releu in care intra un fir violet.eu trebuie sa intrerup acel fir sa lungesc capetele si sa ii pun un buton cu un potentiometru.atat? sunt potentiometre cu 2 picioruse? intreb ca nu ma pricep deloc.si de unde se pot achizitiona?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...