Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian79

30-31 Dec Iasi - Chisinau

Recommended Posts

Sunt interesat daca exista un mijloc de transport in zilele respective Iasi - Chisinau sau Suceava-Chisinau. Optiunea cu trenul de la ora 4 a.m. pica.

Sau eventual ce modalitati mai sunt de-a ajunge din Suceava,Iasi in Chisinau. Exista si pe-akol pirati sau ceva de genu, care te duc (da' nu de tot :D ) ?

Share this post


Link to post

Stiu ca se putea si cu rata, dar mai bine astepti trenul de 4am. Mai e si un tren Iasi-Ungheni, adica te trece granita, dar mai departe nu stiu.

Este maxi-taxi Iasi-Chisinau, eventual si alte rute, am avut colegi moldoveni care veneau cu asa ceva. Din pacate baietii au plecat deja peste granita, asa ca semnal la simurile de Ro nu mai au ca sa-i intreb detalii.

Incearca sa faci rost de numarul de telefon al autogarii din Iasi (autogara Iasi Vest), gogule nu a fost prea darnic cu mine acum. Acolo au toate datele ce te intereseaza si s-ar putea sa ai chiar mai multe ore de plecare. Vezi ca se pot produce modificari in zilele de an nou.

Cat despre "pirati" sau mai stiu eu ce, nu pot sa-ti dau detalii, oricum daca nu te duci cu masina n-ai probleme.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Eu voi pleca cu masina si pe 30 sunt in Suceava, insa mai vine un prieten care vrea sa mearga pina la Chisinau .. si nu prea stie cu ce sa mearga mai departe. Maxi taxi-urile ar fi super ok daca pleaca si-n 30 din Iasi spre Chisinau

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...