Jump to content
Sign in to follow this  
Caucazianu'

Cielo Gle '97 Si Opel Rekord '68

Recommended Posts

Prima masinuta este un GLE din 97 cumparat de 2 luni dupa ce l-am vandut pe tico.

L-am luat de la primul proprietar, la 90.000 km.

I-am inlocuit cateva mici chestii, i-am tras un polish si masina e super acum.

Din primavara incep "mica personalizare", sper cu bun gust, o sa las asta la aprecierea voastra.

Iata si cateva poze cu masinuta mea:

 

post-1341-1132646746_thumb.jpg

post-1341-1132646726_thumb.jpg

post-1341-1132646708_thumb.jpg

post-1341-1132646763_thumb.jpg

 

Mai am un Opel Rekord din 1968, masina mea de suflet, total reconditionata.

Mai multe amanunte despre ea gasiti la sectiunea bursa.

Iata si cateva poze:

 

post-1341-1132647116_thumb.jpg

post-1341-1132647142_thumb.jpg

post-1341-1132647163_thumb.jpg

 

Am pus si cateva poze cu tico, chiar daca l-am vandut.

 

post-1341-1132647239_thumb.jpg

post-1341-1132647263_thumb.jpg

post-1341-1132647294_thumb.jpg

post-1341-1132648263_thumb.jpg

post-1341-1132648275_thumb.jpg

Edited by Satori

Share this post


Link to post

sa le stapanesti sanatos in primul rand si sa ai parte de ele :) cateva intrebari as avea si eu: ce polish i-ai dat la cielo(ma intereseaza firma...k am vazut un tip de polish prin carrefour la culoarea masinii si ma intrebam daca e ceva de capu lui...sa nu lase pete pe masina)? l-ai dat tu sau la spalatorie? eu am tot un cielo aceeasi culoare si are f multe zgarieturi vopseaua, de fapt cred ca lacul mai degraba ca nu sunt f adanci. oare ies la polish alea? la tine cum arata inainte vopseaua si dupa? diferente majore? mersi frumos ;)

 

PS: opelu rekord e bestial...ce motor are?

Share this post


Link to post

Mersi.

Opelul are motor de 2000 cmc, 100 cp.

Diferente intre "inainte" si "dupa" polish sunt, nu stiu daca chiar majore dar vizibile.

Polishul este prevent si mi l-au dat doi baieti ce au venit acasa, cu masina de polishat.

Toata afacerea a costat 700.000 cu polish-ul lor, eu le-am dat decat curent electric.

Am mai scris de asta undeva, pe la diverse cred, ai acolo si nr. lor de tel.

Uite si o poza inainte de polish:

 

post-1341-1132671644_thumb.jpg

Edited by Caucazianu'

Share this post


Link to post

Bestial Opel-ul ...la fel si tico-ul pe care l-ai vandut !

cat despre Cielo mult succes in personalizare ei !

Numa` bine !

Share this post


Link to post

Am reusit in sfarsit sa schimb volanul la cielo.

E un volan momo de pe o calibra, nu e nou dar e super, s-a potrivit la fix, fara nici o modificare

Nu ma intrebati cat am dat pe el pt. ca deocamdata nu am dat nimic.

Masina se manevreaza mai usor dar nu prea mai vad bine kilometrajul si ceasurile de la apa si benzina.

Asta e, avantaje si dezavantaje...

 

post-1341-1141891773_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ultimele modificari pe la masina: ertieri fata de lanos noi nouti, jante aliaj si inca cateva chestii ...

S-a imbunatatit franarea considerabil, blocheaza mai greu si e mai prompta, nu mai are acea intarziere de pana acum.

 

post-1341-1143454878_thumb.jpg

post-1341-1143454867_thumb.jpg

post-1341-1143454890_thumb.jpg

post-1341-1143454898_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Felicitari , incepe sa se contureze frumos masinutza ...

care vor fii urmatoarele modificari ?

Share this post


Link to post
Ultimele modificari pe la masina: ertieri fata de lanos noi nouti, jante aliaj si inca cateva chestii ...

S-a imbunatatit franarea considerabil, blocheaza mai greu si e mai prompta, nu mai are acea intarziere de pana acum.

 

Trimite-mi si mie un PM sau posteaza aici daca se poate cat te-a costat afacerea cu montarea etrierilor de lanos (pretul lor + manopera ). A fost nevoie sa schimbi si discurile de frana ?? La ce service ai facut operatia??

 

Ma intereseaza foarte mult pentru ca si io am de gand cam acelasi lucru, pentru ca am ceva probleme cu sistemul de franare si trebuie sa iau masuri.

 

Cat despre masinile tale, arata foarte bine amandoua (mai ales Opelul.. ucigas..). Sa le porti sanatos si fara incidente i :D

 

 

Merci

 

 

 

Si mai am o intrebare ...S-ar putea sa mi se para , dar foliile pe fata cat te-au costat si daca sunt autorizate ?

Share this post


Link to post

Etrierii de lanos au costat 380 ron setul ce include si placutezele de frana + 21 ron transportul.

Sunt luati de la nicu barbu www.autodaewoo.ro

Ft. de treaba si serios, plus ca nu ii gasesti mai ieftin pe nicaieri.

Am facut comanda intr-o joi dupa masa si vineri au venit la pranz, avand in vedere ca au venit de la iasi este ft. rapid.

Despre manopera nu stiu ce sa iti spun pt. ca eu nu am platit nimic, doar o mica cinste.

Nu trebuie sa schimbi discurile, merg cele originale.

Sa stii ca merita si ultimul ban, mare diferenta la franare, tine mai bine ca la exe, am mers cu unul.

Share this post


Link to post

Opelul e foarte frumos, clasic deja. Totusi, eu zic ca ar merita si niste jante originale, sau macar contemporane lui.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...