Jump to content
Sign in to follow this  
covrigma

Geometrie Roti

Recommended Posts

mi se pare ca, cam trage putin stanga si intrebarea este urmatoarea: masina e in garantie si as vrea sa stiu daca mi se face geometria la roti mok(gratis pt carcotasii de la gazeta)...si in plus de asta sa presupunem ca a fost lovita in gropi si are urme pe dedesupt(am vazut un pic de urme)...in cazul asta cum e, nu se mai aplica garantia?

Share this post


Link to post

Intai rezolva jantele si presiunea in pneuri. Apoi vezi cum stai. Si nu te speria, nu-i scump un reglaj de geometrie, care poti sa-l faci si in alta parte, ca nu e specific (toate e la fel). Valorile, daca nu le stia tipul, le gasesti in manual.

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

La service Arian Radacini (str. Iacob Negruzzi) fac o treaba buna sau daca nu pe soseaua Fundeni vis a vis de Shell (acum Mol)...Te costa in jur de 50 RON!!!..Ah, si nu intra in nici-un fel de garantie !

Share this post


Link to post

Bey, eu cand am spus ca nu-i de speriat, ma refeream la o verificare facuta acum vreo 18 luni care m-a costat vreo 150k lei.

Share this post


Link to post

Vis-a-vis de Mol Fundeni e Sama. Vezi semnatura lui Alx pentru referinte.

Share this post


Link to post

500k mai e cum mai e...dar am gasit la scoruri mai mari...

Share this post


Link to post

Eu unul stiu ca la Sama sunt profesori la geometrie si acolo e cel mai bine sa o faci, dar costa fix 99 ron.

Share this post


Link to post

hm...mi se pare cam mult... :( ...o sa ma ocup de jante si de presiune din pneuri, poate scap doar cu astea...

Share this post


Link to post

In Iasi este un service Shell in Tatarasi si cica sunt cei mai buni de la noi la geometrie. Si pentru Matiz e 40 RON, cel mai ieftin... Dacia 50 RON si tot cresc la restul masinilor :D

Share this post


Link to post

Si a mea avea usoare tendinte pesediste (de stinga), am fost la Sama, in Pipera, m-a costat vreo 900000, cred, dar au dres-o! Da' in pret a intrat si echilibrarea si presiunea la roti!

Edited by Obi_wan_Kenobi

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...