Jump to content
Sign in to follow this  
mihaim

Cum Vopsesc Ornamentele Geamului Triunghiular?

Recommended Posts

La modelele de cielo fabricate acum, din economie cred, nu mai vopsesc ornamentele de la geamurile triunghiulare spate :(

Acele ornamente de cauciuc se vopsesc sau se pun altele speciale gata vopsite peste? A mai facut careva operatiunea? E complicat? Unde si cat costa?

multumesc anticipat!

Share this post


Link to post

Practic este un cheder de cauciuc, pe care este aplicat un ornament din plastic vopsit. Exact cum era la modelele GL, fata de GLE.

Share this post


Link to post

aha... deci e simplu. cumpar ornamentele(se gasesc?), le vopsesc si le prind(se prind usor oare?)

 

Nu cita mesajul anterior!

Edited by Satori

Share this post


Link to post

Nu cred ca poti sa pui ornamentele alea de tabla care sunt la GLE deoarece din cate am observat triunghiul de la Euro 3 este altfel facut! Am vazut ca este turnat din plastic cu formele deja conturate pe cand la GLE e facut altfel, are si niste gauri speciale in care intra niste picioruse mici care se indoaie si tin baghetele alea. Deci in concluzie nu cred ca se pot pune baghetele alea pt ca au niste locasuri mai adanci in care intra ca nu fie iesite inafara, ci sa ramana in linie cu geamul si usile.

Totusi daca vrei neaparat sa rezolvi problema cred ca poti sa te duci prin dezmembrari si sa cumperi niste triunghiuri cu totul de GLE (pt ca geamul nu se da jos de pe rama de plastic, e lipit, se dau jos doar baghetele alea, stiu de cand am vopsit-o pe a mea si le-am demontat). Ca sistem de prindere pe caroserie banuiesc ca sunt la fel!

Bafta!

Share this post


Link to post

multumesc pentru raspuns! am sa vad si daca mi se pare complicat renunt. si ca intrebare retorica, ce economie au facut nepunand acele ornamente? era asa complicat?

 

Nu cita mesajul anterior!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...