Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Matiz molding kits

Recommended Posts

La Radacini Plevnei am vazut in raft ceea ce se cheama "molding kit" pentru clantze si faruri de Matiz...

Mi s-a parut a fi vorba de clantze nichelate si de asemenea de un fel de rama nichelata care vine in jurul farului.

Nu stiu daca e sunt chiar metalice sau pur si simplu sunt de plastic argintiu. Nu erau decat cutiile in raft, goale, ceea ce va spun era desenat pe cutii... iar nenea de acolo mi-a zis ca alt nene vinde asa ceva si mi-a dat telefonul lui!

Daca intereseaza pe careva sunati-l!

Viorel 0723858825

 

Daca considerati ca nu e bine sa stea numarul de tel. aici... cenzurati-l!

Share this post


Link to post

...am vazut si eu "ochelarii" aia nichelati pe un Matiz de la ziaru' "Ziua". (Bai, ce naiba, astia sunt fani Matiz, ca nici o masina pe care o au nu mai e "normala"... ba folie pe geamuri, ba stopuri negre, ba jante alloy si alte gadgeturi... :shock: Ia uitati-va si voi, ca sunt pe strada mai toata ziua...)

In fine, sa revenim la "ochelari": mi s-a parut ca arata masina cam ciudat... e, de fapt, o rama nichelata din doua bucati... una vine pe capota iar cealalta pe aripa... si inconjoara farul. Un fel de nichelaj d-ala de isi puneau baietii pe la aripi la berline...

Nu prea mi-a placut...

A! La clante nu-si pusese nimic... (inca).

Share this post


Link to post

Auziti, dar pentru lampile spate, nu a vazut nimeni pe nicaieri, "ochelarii" aia, care impart stopul ? Atasez si o poza. In poza sunt nichelate, dar eu cred ca mai bine vin in culoarea caroseriei. Daca stie cineva unde gasim si ceva preturi, sa ne zica si noua...

ochelar___209_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Da o poza nu se gaseste pe undeva?

Poza era pe cutia respectiva... am incercat sa gasesc pe net... dar n-am reusit... poate reuseste altcine cu mai mult timp la dispozitie... ala pt faruri se chema "Headlights molding kit for Matiz"

Share this post


Link to post

acum un an .. cand am cumparat masina.. cei de la sevice din oradea aveau in shop kit complet pt matiz! masca pt faruri spate, fatza, praguri, spoilere mici si sar putea eleron.. dar de aacesta nu mai stiu sigur.

oricum pretzul era undeva in jur de 300 de euro cu vopsit cu tot si ziceau ei ca au comenzi si de prin oltenia si moldova! se puteau cumpara si separat dar pretzul exact nu-l stiu!

peste cateva zile tre sa ajung la verificarea tehnika si as putea intreba atunci daca e cineva intersat! 8)

Share this post


Link to post

Bine ne-ai gasit!

Mergi, intreaba si baga niste preturi pe aici...

Ne intereseaza ORICE!

:)

Share this post


Link to post
Bine ne-ai gasit!

Mergi, intreaba si baga niste preturi pe aici...  

Ne intereseaza ORICE!

:)

 

Sergiu...asa cum a spus shi Instinkt se gasesc la Pavilionul H shi ochelarii, kit pt. aripii shi cadran stop spate custa 900.000Rol iar ornamentul pentru rezervor costa 450.000Rol. Nu shtiu din ce material sunt ca magazinul respectiv a fost inchis...

Share this post


Link to post

Bun.

Ce pielea mea e kit pt aripi?

Dar cadran stop spate? (o fi ala din poza de mai sus :roll: )

Share this post


Link to post
Bun.

Ce pielea mea e kit pt aripi?

Dar cadran stop spate? (o fi ala din poza de mai sus :roll: )

 

Astea...Cum pielea ta se numesc ?????

acc-29_thumb.jpg

acc-10_thumb.jpg

acc-09_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Emi, le-ai cumparat tu ? Unde le-ai gasit ? Ma intereseaza doar cele pentru lampile spate...

Share this post


Link to post
Emi, le-ai cumparat tu ? Unde le-ai gasit ? Ma intereseaza doar cele pentru lampile spate...

 

Ce papuci mei mai, nu tu mi-ai spus de ele???.....La Pavilionul H...Herastrau am scris shi mai sus shi nu nu le-am cumparat...le-am vazut doar shi cred ca sunt cromate aaaa shi mai aveau asta...nu aia

g2-32_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nu ne mai oftica, toarna aici de unde ai luat pozele

Share this post


Link to post
Nu ne mai oftica, toarna aici de unde ai luat pozele

 

Bey pozele le-am luat de pe:http://www.matizmade.co.kr/ dar produsele din H sunt identice shi sunt MADE IN KOREA de Matiz

Share this post


Link to post

Stiu emi ca eu ti-am zis de ele, dar ma gandeam ca le-ai cumparat tu cumva din alta parte si poate si la un pret mai mic. Totusi, "ochelarii" pentru stopuri sunt 900.000, manerele 600.000, "ochelarii" pt. faruri, in jur de 500.000. Pe mine nu ma intereseaza decat pt. lampile spate si tot caut, ca sa gasesc un pret mai rezonabil. Oricum, le bag la vopsit, o data cu bara fata, bara spate si oglinzile... De-abia astept...

Share this post


Link to post

Toate sunt 900.000Rol in afara de ornamentul ala pentru rezervor care costa 450.000Rol...

Share this post


Link to post

intrebare...ca nu am vazut topic pe sb asta.

 

nu-sh cine dreaq mi-a ciordit de la barele pentru portbagaj un capac care mascheaza surubaraia prinderii si acum arata ca dreaq. aveti idee de unde gasesc asa un capac sau trebuie sa-mi schimb teoretic toata bara?

 

referitor la ochelarii pentru faruri, mie mi se pare ca sunt totalmente in plus.

 

ce am vazut fain este autocolant negru intre geamurile laterale si plasa neagra aplicata pe aerisirea din bara fatza. astea da finutze si de efect.

 

daca are cineva raspuns la intrebare raman indatorat ca ma streseaza rau problema.

 

Danke

Share this post


Link to post

Stie careva daca se mai gasesc aceste ornamente (pleoape) la pavilionul h... Herastrau?

Share this post


Link to post

Rame pt lampile din spate se gasesc si pe autodaewoo.ro le vopsesti ce culoare vrei !!! :) >-

 

edit : acum am intrat pe site si am vazut ca nu mai sunt !

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...