Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian79

Discul De Platina Ptr Cele Mai Mari Vanzari In Romania

Recommended Posts

Chiar acuma vazusi la stiri la Prima cum ca ... discul de platina ptr cele mai mari vanzari il va primi ...da exact NICOLAE GUTA cu ale sale prostele. Acuma stau si ma-ntreb oarecum retoric ... cat de prosti pot fi unii dintre romani sa-l imbogateasca pe nenorocitu ala care-n tineretze vindea seminte la colt de strada la fel ca Pepe ?

Share this post


Link to post

...atata timp cat exista deceplusplus de unde poti sa-i iei hiturile moca. Eu asa fac, nu conteaza cine canta.

 

La ce te asteptai de la o o tara care da dreptate aluia de-ti intra in casa, care vrea sa intre in ue fara sa se gandeasca la dezavantaje, care nu face proteste cand se scumpeste ceva, care e de acord cu privatizarile (in fapt, imbogatiri mascate) si cate si mai cate. Toate cele bune poporului roman, un popor de prosti de 2000 de ani si care va mai fi la fel de-acu incolo multa vreme.

Share this post


Link to post

shit.. naspa, daca a ajuns asta sa vanda asa de mult incat sa primeasca discul de platina. Dar nu ma mira, maneaua e deja la unii sport national. Sa vedem se poate si mai jos de atat, adica tipul ala .. rudarel cu manele cu prostii sa ajunga no1 :dizzy:

Share this post


Link to post

Rudarel :headbanger: Aveam un cd cu mp3-uri cu el. 8-} Intr-adevar, panarama. Pe langa el Guta canta muzica de calitate.

Ascult si Guta, intr-adevar, nu mi se pare o rusine sa asculti manele, atata timp cat alea pe care le asculti n-am nimic vulgar in ele. Pana la urma asculti ce-ti place, nu ce e la moda. N-am inteles niciodata de ce au vrut sa interzica manelele dar lasa alte genuri ce poate ar dauna.

Share this post


Link to post

Eu chiar nu inteleg unii oameni ce poa sa aiba cu manelele ? Intradevar in proportie de 60% is niste tampenii , dar multe dintre ele sunt foarte frumoase + ca la chefuri cred ca intrec celelalte genuri de muzica (per total). Si apropo ce va mirati ? Cand trupe gen Ozone , ajung sa fie pe primul loc in topuri din tari gen italia,spania,franta si cel mai penal in germania , tara care a "inventat" house-ul (si ramurile aferente). Rock on Universalule` !! :D

Share this post


Link to post

cand ai aud pe unii : esti manelis ? belah...cum poti sa asulti asa ceva,etc.

ce or avea cu manelistii ??

mai bine sa interzica ROKU...io al detest...am prieteni rokeri...si sunt tare ciudati =)) la petreceri misto sunt manelele si house-ul !!

io ascult asa : house,manele,hip-hop,rap si bluse-uri.

multi m-au intrebat : cum poti asculta rap,hip-hop,house si manele?

cele 3 nu prea se leaga deloc cu manelele...

ba chiar...m-a facut cineva ca-s ciudat

Share this post


Link to post

au pentru ca 90% din manele is rahaturi, cu versuri de cacao, cu videoclipuri de cacao, si cu personaje.. bleah.. nu zic, sunt si manele faine(ca linie melodica) insa is putine. Nu zic ca in celelalte genuri nu e la fel, insa conteaza probabil ca muzica astra nu transmite nici un mesaj real. Doar dusmani, bagaboanta.. stii tipicul.

Share this post


Link to post

[insa conteaza probabil ca muzica astra nu transmite nici un mesaj real. Doar dusmani, bagaboanta.. stii tipicul.

 

pai si nu e asa ??(dusmanii si bagaboante) sunt multi\multe

trimit mesaje reale...destul de multe...melodii

 

in fine...io ascult ce-mi place.

repet,detest roku...deoarece e aiurea rau,nu imi transmite nimic! :wallbanger:

Share this post


Link to post

auzi zack rocku e o cultura manelele sunt o scursura.

 

rock a unit oamenii rocku e uns til de viata ... daca ti nu iti trnasmite nimic e problema ta ... si nu mia fi asa radical ... si ca sa fiu mai finut o sa zic odar ca rocku nu e pt. toti si atat.

Share this post


Link to post

hai sa fim seriosi.. ca daca eram dupa astia trebuia ca sa ai dusmani peste tot in jurul tau, care ar trebui sa se impuste de atata ciuda, bagaboante (ca iubita nu stiu ce e ). Si ma deranjeaza ca multi nu stiu limba romana, sunt unele rime in versuri de iti sta mintea in loc.. (plus ca de multe ori tot ce fac manelistii astia e sa puna pe ritmuri orientale melodii de succes) adica vor sa iasa rime, dar iese o porcarie fortata.Poate o sa caut si niste versuri sa dau exemple

Share this post


Link to post

nu te supara pe mine dar rockul ( din punctul meu de vedere ) nu a unit decat un rand de jeg de cel care era inainte pe tricou.

nu-mi place rockul dar ascult din cand in cand unele balade ( metalica , aerosmith , guns )

 

 

 

bafta !!!

Share this post


Link to post

ce pot sa zic...sunt de acord cu balky,dar oarecum si cu maximus(ca vb agramat si etc)

dar sunt misto si ele in felul lor...cateodata ma aumz...cand vb agramat.

sa ascultati melodia : nicolae guta-noi suntem garda de fier

cand am auzit-o...pentru prima oara,eram pe jos de ras,nu mai puteam sa respir :mrgreen:

Share this post


Link to post

depinde de ce rock vorbiti. Ca daca vorbiti de rock-ul ala cu ragete, cu indivizi imbracati ciudati, cu tot felul de insemne religioase si mistice, sunt de acord cu balky. Insa ascult cu placere linkin park, care au melodii faine, au si versuri bine realizate si cu un anumit mesaj, videoclipuri de nota 100+..

Share this post


Link to post

stai putin..aici e cu totul diferit...sunt 2 mari categorii de rock

1. guns , metalica , aerosmith,queen + cateva formatii mai noi

2. cele ca raimstain ( nu cred ca am scris corect dar nu stiu cum se scrie ) si altele asemanatoare .

 

cred ca stiti bancul cu rockistul care s-a dus sa se spele si dupa ce a dat un rand de jeg jos de pe el a ajuns la al doilea , l-a dat si pe al doilea a dat de tricoul cu metalica

 

 

 

bafta !!!

Share this post


Link to post

ce sa spun ... ati auzit si voi un banc si il repetati toaat viata.

 

ca tot ne intrebam, cine se uita la aventurile lu vijelie ...

Share this post


Link to post

ce-ar fi ca manelistii sa nu isi exprime parerea despre rock?

nu ca m-ar deranja pe mine aberaiile lor, dar 3 sferturi din admini asculta MUZICA NU ZGOMOT.

 

si rog un admin sa inchida si sa stearga topicul, pana nu se insulta prea tare un gen de muzica cu totul special.

Share this post


Link to post
3 sferturi din admini asculta MUZICA NU ZGOMOT.

care admini? la ce te referi?

:scarpin:

Si intr-adevar, nu mai insultati manelele bre, ce aveti cu ele? nu mai poate omu' sa asculte o manea de cal'tate ca veniti voi sa-i impuneti ce sa asculte? Pai asa ar trebui sa nu se mai asculte aproape nimic din muzica romaneasca, ca aproape toata e playback. Ce daca se canta versuri mai alandala? Parca alde "te-am iubit" sau "atinge-ma usor" sau mai stiu eu ce sunt cine stie ce.

Dupa voi ar trebui sa ascultam numai Metallica, Guns etc. Nu-i nimic, sa le asculte cine vrea si cui ii place, n-am nimic cu ei. Da eu unu nu puteam sa joc poker pe rock, ca-mi venea sa-mi tai venele, nu sa dau cine stie ce pedepse ce includeau ceva miscare din buric la gagici. Fiecare gen de muzica are clientii ei, asa cum sunt multi care asculta mai multe genuri. Eu unul m-am gandit odata ce-ar fi fost sa se faca o manea dupa o melodie rock. Vad ca ideea mea a ajuns putin si pe la carcotasi.

Si sa mai aud ca manele sucks ca mi se urca la cap. Daca ar incepe toti manelistii cu "rock sucks" ce ar mai fi? Lasati-ne-n pace.

Daca va aud ca va deranjeaza ca "vecinu' de deasupra" asculta manele va spun eu sigur ca ati ura orice gen de muzica pe care l-ar asculta cu volumul la maxim.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post
io ascult asa : house,manele,hip-hop,rap si bluse-uri.

First of all...E cam penibil sa primeasca Guta discul de platina, spune multe despre cultura noastra muzicala. Nu sunt antimanele dar nici manelist, asa ca voi fi moderat.

 

Va rog nu mai denigrati blues-ul si spuneti ca Celine Dion si Backstreet Boys si nu mai stiu care canta blues. Blues-ul este un gen de muzica aparte, inrudit cu jazz-ul (mult mai calm). Cautati Eric Clapton, Vonda Sheppard, Barry White, Fausto Papetti etc...

Edited by andreib

Share this post


Link to post
Eu unul m-am gandit odata ce-ar fi fost sa se faca o manea dupa o melodie rock. Vad ca ideea mea a ajuns putin si pe la carcotasi.

 

Circotasii au facut o melodie rock dupa o manea. Maneaua era FURATA!!!

Edited by master

Share this post


Link to post
si rog un admin sa inchida si sa stearga topicul, pana nu se insulta prea tare un gen de muzica cu totul special.

 

 

Si intr-adevar, nu mai insultati manelele bre, ce aveti cu ele? nu mai poate omu' sa asculte o manea de cal'tate ca veniti voi sa-i impuneti ce sa asculte? Pai asa ar trebui sa nu se mai asculte aproape nimic din muzica romaneasca, ca aproape toata e playback. Ce daca se canta versuri mai alandala? Parca alde "te-am iubit" sau "atinge-ma usor" sau mai stiu eu ce sunt cine stie ce.

 

M-am stricat de ras... =)) =)) =))

 

Adica manele=un gen de muzica cu totul special...

 

Mie manelele imi aduc un miros de rata interoraseneasca...

Share this post


Link to post

e las ca am facut umpic de zgomot in parcare joia trecuta...

problema la manele nu e ca sunt ascultate ci ca sunt ascultate la voulm MARE din niste sisteme de rahat care suna ca o ciubota si care zgarie pe urechi...

eu prefer cand merg cu geamurile jos sa stin si muzica la un volum decent nu sa ma auda toata strada (desi as putea) asa ca nu inteleg de ce ei trebuie sa faca asta..

a se vedea si postul cu sistemul audio pt cielo

Edited by pesteimputit

Share this post


Link to post
ce-ar fi ca manelistii sa nu isi exprime parerea despre rock?

nu ca m-ar deranja pe mine aberaiile lor, dar 3 sferturi din admini asculta MUZICA NU ZGOMOT.

 

si rog un admin sa inchida si sa stearga topicul, pana nu se insulta prea tare un gen de muzica cu totul special.

 

dann nu te supara , dar totusi asta e un forum , si nu o dictatura comunista ! poi daca ar fi sa nu mai comenteze rockeristi despre manele ? ce ar fi ? tot un drac , traim intr-o tara libera si avem dreptul la o exprimare libera. intradevar sunt foarte multi oameni prosti , ca abia au 4 clase , care baga volum cand asculta manele(sau orice gen de muzica prefera), cand se plimba prin oras, dar asta nu inseamna ca toti manelistii sunt inculti, prosti , etc. . si inca o chestie nu are rost sa rogi pe nimeni sa inchida topicul , pt ca orice fan de orice muzica , pt el nu va conta ce zice lumea despre muzica care o asculta , el o va asculta ( poate cum mai mare placere , stiind ca este bagat in seama ) neimpresionat de parerile lui x sau a lui y . si ca o incheiere (sa fiu macar ontopic) eu nu cred ca guta a luat discul ala pt nimic , ci chiar a fost un numar relativ mare de oameni care i-au cumparat cdurile si casetele , asa ca la nivel national , statistic vorbind , poate sunt mai multi manelisti in romania decat alti ascultatori ( sau au mai multi bani :) sa poa sa ii cumpere muzica :P ).

Edited by FireFly

Share this post


Link to post

in masina prefer melodii de genul : ciara-1,2 step feat miss eliot...dastea cu bass :banana: acasa ascult manele,detoate. innebunsec pe vecini(ma mir ca mai suporta). e un baiat la etajul 10,din 2 in 2 saptamani da baieram...si urla muzica(manelele) la maxim pana pe la 5 dimineata :drinkers:

Share this post


Link to post

si mai esti si mandru ca innebunesti vecinii vad ... frate scuza-ma da esti un exemplu de prostie chit ca imi iau warn aici nu mai e vorba de combaterea ideii ... imi pare rau

Edited by steph

Share this post


Link to post
First of all...E cam penibil sa primeasca Guta discul de platina, spune multe despre cultura noastra muzicala.

 

Touche ... daca nu s-ar da bani la cersetori n-ar mai exista cersetori.

 

Faptul ca un manelist ia discu' de platina ptr cele mai multe albume cd-uri sau casete vandute ridica un semn de-ntrebare. Ori cultura unora e 0 ori nu stim sa facem muzica buna.

Partea proasta e ca maneaua s-a consolidat in gen muzical ..nu mai e muzica de petrecere sau lautareasca ci e MANEA. Si cei care-i hranesc suntem noi (ei) cumparatorii.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...