Jump to content
Sign in to follow this  
Maxx

Tip De Benzina

Recommended Posts

Salut pe toata lumea! Sunt un membru al clubului dar nu foarte activ din pacate, am fost numai de 3-4 ori la intalnirea cu toti, dar in fine nu asta este subiectul :(

Sunt posesor de Tico DX fabricat in 96 si spre rusinea mea nu stiu ce benzina foloseste!

Eu de cand il am din luna mai ac am pus numai benzina fara plumb, dar am observat ca merge si cu plumb

Stie cineva ce benzina trebuie pentru modelele DX? :D

O alta problema ar fi consumul care nu a fost niciodata sub 8% calculat si para calculat. Am incercat reglarea carburatorului la service autorizat si tot nimic. Alte sugestii sau poate este de la stilul meu mai agresiv de condus? :)

Astept raspuns pentru tipul de benzina, iar daca este si un sfatuitor pentru consum cu atat mai bine.

Numai bine la toata lumea si km cat mai multi cu benzina cat mai putina :lavolan:

Share this post


Link to post

s-a mai discutat si de benzina, dar nu stiu unde acum..

deci benzina cu plumb , dar nu conteaza foarte mult, stiu asta pt ca am intrebat pt a mea la uzina la daewoo si mi-au spus ca nu dauneaza cea fara plumb.. si i-am crezut , asa ca de vre-o 2 ani pun numai benzina fara plumb.

consumul in oras este cam mare, si asta parca s-a discutat pe aici, mi se pare ca peste 7 si ceva e cam mult, chiar daca mergi agresiv, dar nu exagerat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...