Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Pentru Imaginea Noastra In Lume

Recommended Posts

Lasa-ma ca si eu era sa o iau fara sa ma implic in nici un fel de conflict!!!Noroc (daca se poate spune) ca am avut umbrela la mine,dar nici ea nu putea face fata unui eventual bolovan,in timp ce jandarmii admirau linistiti "ploaia de stele" si nu faceau nimic!!!Evenimente de acest te pun serios pe ganduri in ceea ce priveste venirea pe stadioane!!!Rusine!!!

Share this post


Link to post

asa se intampla cand se aduna unii retarzi pe stadioane, care nu prea au nici o treaba cu fotbalul (caci daca ar avea si-ar da seama ca in felul asta fac si echipa de rusine), pusi pe fapte mari, dupa cateva sute luate la bord. Stateam si ma uitam la tv, la felul cum se bateau aia ca chiorii, si ma gandeam: dati jandarmi in ei, dati ca in sacii de fasole!

Share this post


Link to post

Da totii da' macar stelistii ataca doar suporterii adversarelor de aici - de ex, in urma cu 2 ani cand a jucat Steaua cu Liverpool (cocitadini cu Everton) sau cu Southampton nu au avut loc altercatii, dimpotriva baietii au baut beri impreuna si s-au distrat.

Share this post


Link to post

Nu e vorba de ce ataca unii sau altii, desi mie mi se pare mai grav sa ataci echipa adversa decat suporterii, era vorba ca toti sunt la fel...

Si oricum topicul mi se pare penibil, chiarcredeti ca asta ne afecteaza imaginea in lume??? Sunt altele mult mai grave!

Share this post


Link to post

Iote de asta nu ma pasioneaza fotbalul: a ajuns doar batai intre suporteri, becalli (cioar nu mai suport, nu-i buletin de stiri sportive sa nu auzi de ciobanul ala cretin, pana la urma nu-i stire sportiva aia in care se comunica pe cati bani a fost vandut cutarica), mutu, transferuri pe milioane de parai, dar despre joc in sine se vorbeste mai rar. Pe stadion chiar n-o sa calc prea repede, mai bine ma duc la vanatoare, e mai sigur. Si imi spuneau unii ca vai ca nu-s barbat adevarat daca nu-mi place fotbalul. Sa fie sanatosi, mie-mi place :lavolan:

A propos, ce parere aveti de campania Gilette, cu gasirea de tinere talente? Eu cred ca-mi schimb marca de lame de ras. Acu cica ajut sa se gasesasca tinere talente care peste cativa ani ma vor privi de sus din echivalentul viitor al Mazda RX8 si imi vor scuipa seminte pe rabla mea. Si vor avea maxim 20 de ani si o gagica buna in dreapta. Iar altii isi vor rupe spinarea pe barne la gimnastica sau vor da la vasle pana le vor pocni mainile la caiac si nu vor lua nici un ban.

URASC FOTBALUL :lavolan:

Share this post


Link to post

What is perhaps the most disturbing aspect of the trip to Bucharest is that it appears the Romanian press had built up an image of Evertonians and published stories that Everton were going to be bringing a hooligan following with them looking for trouble. While English fans as a whole have a bad reputation for fighting, the view of the Romanian people was that Everton, in particular, are renowned for hooligans. This was the perception as soon as we got off the plane from almost all Romanian people we met, from taxi drivers, to hotel staff, to people in bars. If this was what the ordinary decent Romanian people felt, it appears almost inevitable that the hooligan element of the Dinamo fans were embraced for fighting with Evertonians.

 

deci, presa e de vina :P

 

In the circumstances, however, things could have been a lot worse for us. We must also thank the Romanian people at the scene who came to our rescue and helped us find refuge away from the attack. Without their good will and assistance, we would have been in serious trouble.

 

om corect, a putut sa faca distinctia romani - huligani =D>

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...