Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Matiz Euro3 din ianuarie 2005?

Recommended Posts

Eu stiu ca de la 01.01.2005, ora 0:00 producatorii de automobile din Romania sint obligati sa produca numai automobile corespunzind normelor de poluare Euro3. Daewoo e primul producator ce a lansat pe piata interna un automobil Euro3, Daewoo Cielo ... intrebarea mea ar fi: avind in vedere ca licenta de productie pentru Matiz mai e valabila inclusiv in 2005 e oare posibil sa ne asteptam la aparitia Daewoo Matiz Euro3 inspre sfirsitul anului?

 

Atasez 2 poze cu compartimentul motor pentru Euro2 (Matiz I) si Euro3 (Matiz II); rasfoind manualul, sint tot felul de repere schimbate la E3 fata de E2, asa ca e foarte posibil sa arate altfel decit al nostru compartimentul motor al Matiz-ului varianta 2005 ...

 

In ce constau diferentele intre motoarele E2 si E3 de pe Cielo? ca mi-e cam greu sa cred ca doar infigerea inca unei sonde dupa catalizator e suficient ...

euro2_thumb.jpg

euro3_thumb.jpg

Share this post


Link to post

mai bine te intrebi daca va mai produce ceva uzina de la craiova, ca se cam termina licenta...

Share this post


Link to post

Mare minune de n-or face ca si cu Oltcitul, cind li s-a terminat licentza, l-au rebotezat... o sa fie Oltena 2 ! :roll:

Share this post


Link to post

Si de unde or sa ia caroseria, NFS? ca asta vine in bucati de la Koreea ... presajul de la Craiova nu stie decit Cielo, am impresia ...

Share this post


Link to post

Bai, daca eram asa destept, ma faceam arhitect! :)

Share this post


Link to post

Dar dupa cum arata este Matiz II cu motor euro 3.Deie cel de sus sa-l vedem produs si la noi ca parca vad ca bobrul o sa navaleasca pe x/l 90 sau cum ii spune.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...