Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Ups

Recommended Posts

Am nevoie urgent de un UPS. NU ma intereseaza autonomia, vreu doar sa ma protejeze la virfurile de tensiune si fluctuatiile care au inceput sa apara. Automonie max 5 min e mai mult decit suficient si sa nu ajung cu ups-ul saptaminal la garantie.

Sursa e de 350W, chinezaraie, sursa fara pretentie.

 

Ce imi recomandati?

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Uite aici

Nu o sa ajungi cu el la garantie (eu am din toata gama lor si nu avut probleme cu nici unul, nici nu stiu unde au service-ul), numa ca poate e putin cam scump. Daca zici ca nu vrei autonomie, poti sa incerci prelungitoarele alea destepte, cu protectie. Poti sa incerci la APC pe site (www.apc.ro). La mine merge f. nasol, asa ca nu am putut sa gasesc exact ce cautam casa iti dau un link, dar daca ai rabdare poate gasesti tu. Success :thumbl:

Share this post


Link to post

De aste vorbesti?

 

Distribuitoare de curent electric care protejeaza echipamentele de suprasarcinile de tensiune din reteaua electrica...

surge_arrest.jpg

Share this post


Link to post

Hai ca am gasit. La ceva in genul asta ma gandeam eu. Cred ca tot pe acolo sunt.

Share this post


Link to post

Si eu am prelungitor cu protectie... Demential, face toti banii!!! Mai ales zilele trecute cand cu incendiul de la CET Sud, s-a cam vazut utilitatea.

Share this post


Link to post

Concluzia care e? UPS sau prelungitor cu protectie?

Share this post


Link to post

O sa-mi pun si UPS cat de curand, asta e clar... Ca prelungitorul doar te salveaza de varfuri si impuritati, nu-ti stabilizeaza permanent tensiunea si nu te tine daca pica curentul...

Share this post


Link to post

Salvarea de virfuri ce ceea ce caut. Insa la aproape aceiasi bani iau un UPS.

NU stiu daca dpdv al virfului un ups e mai safe decit acest prelungitor.

Share this post


Link to post

Nenea, nu zice nimeni sa iei prelungitor APC... UPS APC, da, dar prelungitor... Io am dat 300.000 pe al meu, am unul pus la PC si unul la switch-ul din balcon, de 6 luni. De atunci, bye-bye probleme!!! Are Gabi la firma, te rezolv.

 

http://www.sweex.nl/product.asp?pId=90

 

Uite si descrierea completa. Sunt gri si argintii.

BB000010_man_eng.pdf

Share this post


Link to post

Si o intrebare de blonda: trebuei sa fie puse intr-o priza cu impamintare?

Share this post


Link to post

Neaparat si obligatoriu. Uita-te si pe fisier.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...