Jump to content
Sign in to follow this  
laurentziu83

Zgarieturi in spoilere (si nu numai)

Recommended Posts

Are idee cineva cum se repara zgarieturile din barele de protectie? Ma refer la modelele cu bare negre, pentru ca astea ma intereseaza (si nu numai pe mine). Exista pasta pentru umplerea zgarieturilor, ceva de nivelat plasticul, etc si daca a mai facut cineva chestia asta?

Share this post


Link to post

Eu am facut de curind o chestie de genul asta, un "facelifting" la Espero si baietii de la service au bagat un fel de silicon de au umplut zgirieturile, l-au lasat sa se usuce, l-au slefuit si dupa aceea au dat cu vopsea neagra... a iesit super

Share this post


Link to post

Unde ai facut acest facelifting? Cat te-a costat?

 

Eu am facut de curind o chestie de genul asta, un "facelifting" la Espero si baietii de la service au bagat un fel de silicon de au umplut zgirieturile, l-au lasat sa se usuce, l-au slefuit si dupa aceea au dat cu vopsea neagra... a iesit super

Share this post


Link to post

L-am facut la IRMEB, service-ul de linga tirgul Vitan, peste drum de fabrica de paine. Costurile nu pot sa le estimez ca s-a lasat cu schimbat aripa dreapta, schimbat scut, vopsit aripa si oglinda stinga, aranjat si vopsit bara iar factura de manopera era la gramada dar demontat-montat aripa, demontat-montat scut, chituit si vopsit arip, oglinda si spoiler au fost 1.5 bulioane...

Share this post


Link to post

Nu mai stii ce fel de silicon era? Asta pentru a face reparatiile acasa. Sau trebuie si scule speciale etc, etc?

Share this post


Link to post

Nu mai stiu ce marca de silicon era, nu cred ca era ceva special pt auto, era cel incolor, dupa ce s-au uscat au folosit un smirghel fin si dupa aceea un aparat din-ala de slefuit cu disc de pisla...cred ca se poate face si acasa daca ai mina buna sau ai scule

Share this post


Link to post

Salut!

Am urmatoarea problema! pe bara de plastic din fata am niste zgarieturi destul de adanci!M-ar interesa daca stie cineva cum pot sa nivelez zona, sa le astup in vreun fel, sa le elimin cat de cat. Exista vreo produs pentru asa ceva?

Multumesc anticipat pentru niste idei!

 

Foloseste functia inainte de a deschide subiecte existente.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...