Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Transfer De Fisiere Online

Recommended Posts

Pentru cei ce nu sunt multumiti cu marimea si viteza cu care se transmit fisierele pe Yahoo Messenger (sau alt messenger), gasiti la http://www.sonork.com/ o scula care, pe langa partea de Instant Messenger, are si marele avantaj ca poate transfera fisiere pana la 100MB, chiar daca cel care le primeste e offline, stocandu-le temporar pe serverul lor. E o comunitate in crestere rapida, se foloseste deja si la noi. Merita incercat, eu tocmai asta fac acum.

Share this post


Link to post

daca esti online lucreaza p2p sau prin transfer prin serverul lor?

Share this post


Link to post

Corecta intrebarea! Daca esti online e p2p!!!

Share this post


Link to post

Si din testele tale cum se descurca cu 2 useri passive ? Dar cu unu active si unu passive ?

 

Iar la intrebarea asta stiu ca o sa-mi zici RTFM dar fi bun si scuteste-ma de cautat, pe ce port(uri) lucreaza ? E configurabil ? (Stii, probleme de enterprise firewall )

Share this post


Link to post

Mercic pt link. Desi comunitatea e in dezvoltare, e cam greu sa te bati cu YM!-ul. Dar poate prin transferul asta de fisiere o sa castige ceva teren. L-am luat si eu, dar din pacate nu pot testa nimic :D din lipsa de friends. Poate ma adaugati careva (user: eras3r) si asa poate mai schimbam si o vorba.

Share this post


Link to post

Mda, venit, vazut... nu placut. Ca nu e free. Daca era free era tare, asa... mult succes enterprise-urilor care il vor folosi.

Share this post


Link to post

Este foarte free, doar sa stii unde sa te uiti. Cat despre raspunsurile la intrebarile tale, sincer, pe mine nu ma intereseaza acele date... La mine merge perfect si atat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...