Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Piese Tico Matiz - Preturi umflate

Recommended Posts

Ei mai Ove nu e mai numai sigla ...Ia sa le ieie sa le compari sa vezi ce maaaaare diferenta de material este!....

 

Asa e! Diferenta este foarte mare; in primul rand plasticul din care sunt facute... cele originale sunt mult mai elastice, se sparg foarte greu. Plus ca sunt misto vopsite, cu vopsea auto si lacuite pe deasupra! pentru cine doreste: se gasesc in Metro, Carrefour, chiar si in Selgros la circa 800.000 ROL setul (4 bucati). Au si de Tico, le-am vazut si pe cele de Espero (actualmente Cielo Exe - cele de 14'). E drept, capacele originale de Matiz "dispar" cam repede, chiar si cu antifurt... Le vedeti pe taxiuri...

Ale mele sunt capace ordinare din Vitan. Au costat 250.000 ROL, sunt dintr-un plastic tare, se sparg usor... si sunt vopsite cu sprayul, cred... Se gasesc tot felul de capace de genu asta, nu sunt o raritate.

Share this post


Link to post

Si ale mele sunt tot ordinare de Vitan, dar parca am vazut shi eu ca este diferenta de material

 

@Shenck: multumesc frumos!!! dar cred pentru ca au fost noi...

 

@iuzar: au avut au avut aceeasi dimensiune? 13" 14" habar nu am cat este la tine...

Share this post


Link to post

Saboti 550 klei Magazinul de pe Mihai Bravu 119A

Primul set l-am schimbat ca erau crapati si se sfarimau.

Era cel in cutie colorata Daewoo Coreeni pt MATIZ.

TOT lotul era le fel!!!

 

Mi-au fost inlocuiti cu saboti coreeni (cutia alba chioara) General Motors super OK.

Share this post


Link to post

A propos de capace. Taica-miu mai are si acum la Dacia capacele originale de cand a cumparat masina (septembrie 98 ). Arata impecabil capacele cu exceptia eventualelor zgarieturi de la borduri etc. Nu lipseste NICI MACAR UN CIOB IN ELE. Secretul: sunt moi la manevrat, dar mai sunt prinse si in antifurturi. Cu 2 ani inainte am avut la Oltcit capace luate din targ, nu aveau antifurturi, unul de pe spate a zburat la munte pe serpentine (stiti cum e la spate la Oltcit, s-a si rupt cand a zburat), altul 500km mai tarziu. ERAU TARI, s-au si ciobit din cauza asta.

Asadar un capac moale face toti banii.

La Matiz nu am de gand sa-i pun, arata foarte bine asa.

Share this post


Link to post

Ieri, 1 iulie 2004. Locatia: Iasi. Magazinul Metro Iasi :lol: Set 4 capace originale Matiz - 785.000 lei/setul. Aveau si jante de aluminiu de Matiz. CMS, la pretul de 1.908.000/buc., TVA inclus.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...