Jump to content
Sign in to follow this  
digit

Buc - Giurgiu - Buc... Cu Bicicleta

Recommended Posts

M-ar interesa daca se poate merge, daca exista acea banda de refugiu (sa nu ma zboare tir-urile)...

Daca mai e vreun amator sinucigas, noi suntem vreo 3 nebuni care vrem sa mancam intr-o zi un mic la Giurgiu...

Share this post


Link to post

Nu exista banda-refugiu.Am facut bucuresti-giurgiu acum cativa ani(cu bicicleta).Nu pot spune ca nu a fost frumos dar la un moment dat prin adunatii copaceni s-a dezechilibrat un prieten si am cazut vreo 3. Doar o minune a facut sa nu ne calce un tir.Ce sperietura am mai tras...

Pe soselele de la noi este riscant de mers cu bicla... [-X

Share this post


Link to post
... noi suntem vreo 3 nebuni care vrem sa mancam intr-o zi un mic la Giurgiu...

Si nu vreti mai bine sa va duc cu masina? =))

Share this post


Link to post
M-ar interesa daca se poate merge, daca exista acea banda de refugiu (sa nu ma zboare tir-urile)...

Se lucreaza la latirea soselei, in dreapta ai bucati intinse cu banda sapata , adinca de 2m. Drumul pe bucati lungi e jalnic, e d'la cu borne de beton ton ton ton ton...

 

Mai bine te duci pina la Romanesti la un mic

Share this post


Link to post

Au cam terminat latirea soselei. Mai lucreaza doar la Daia. Pana in Adunatii Copaceni drumul e relativ denivelat pe banda 1 si plin de carute/ biciclisti/ masini parcate (astea mai ales in Jilava). Exista doua locuri unde circulatia se desfasoara pe o singura banda, unul este podul din Calugareni iar al doilea este podul din Daia. Intre localitati ai in general sosea buna, cu exceptia prezentata mai inainte, iar in localitati ai doua benzi pe sens doar in Jilava si 1 Decembrie (primele 2 dupa Bucuresti), apoi se ajunge la cele cu o banda pe sens si se termina cu 3 benzi pe tot drumul (atentie: banda din mijloc e pentru depasiri, cele laterale sunt de circulatie. Nu sunt benzi de refugiu) in Daia si Remus, adica ultimele sate inainte de Giurgiu.

Share this post


Link to post

Nu prea-mi place ce citesc... :(

Ma gandeam sa fac excursia asta dupa BAC, dar in cazu asta o aman pana dupa admitere... Ca nu cred ca pot sa dau admiterea din spital...

Share this post


Link to post

Nea Digit, chestia cu Giurgiu e nesemnificativa! Daca ziceai ceva de Sighet sau Suceava, ma bagam, ca-s fire sportiva! Da' Giurgiu? Si chiar vroiam sa-mi fac consumul la bicicleta extra-urban! :D

Share this post


Link to post

Digit, asta e situatia traficului in w.e.-uri, pentru ca e targ la Calugareni si tot omul isi duce marfa cu caruta. In cursul saptamanii e mai liber. Dar, pe de alta parte, am impresia ca nu ai voie sa circuli cu bicicleta pe un Drum European.

Share this post


Link to post
Nea Digit, chestia cu Giurgiu e nesemnificativa! Daca ziceai ceva de Sighet sau Suceava, ma bagam, ca-s fire sportiva! Da' Giurgiu? Si chiar vroiam sa-mi fac consumul la bicicleta extra-urban! :D

Nu te baga la test ca o sa ai un consum de mici foarte mare la ora si la intoarcere nu o sa gasesti ambreiajul ,"prietenii stiu de ce ...." =))

 

PS> bai Voicule ce-i cu nickul asta parca era mai marfa "Matizu Hidramatu" :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...