Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Caut Firma Leasing Cu Minim 4 Ani

Recommended Posts

Am cautat cu mare atentie prin forum dar informatiile referitoare la firmele de leasing gasite nu m-au ajutat. Ideea este ca sap dupa o firma de leasing care sa aiba ca perioada de leasing 4-5 ani sau mai mult. Si, daca se poate, dobanda mica etc. Daca aveti idee va multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Am cautat cu mare atentie prin forum dar informatiile referitoare la firmele de leasing gasite nu m-au ajutat. Ideea este ca sap dupa o firma de leasing care sa aiba ca perioada de leasing 4-5 ani sau mai mult. Si, daca se poate, dobanda mica etc. Daca aveti idee va multumesc anticipat.

Incearca la BCR leasing !Eu kalosul l-am luat pe 5 ani cu dobanda EXCELENTA de 5,5 % pe an !Iti dau detalii pe prv!

Bafta

Share this post


Link to post

Depinde ce autoturism vrei sa achizitionezi.

Daca este de import majoritatea firmelor de leasing accepta 4 sau 5 ani.

Daca este de productie interna nu o sa gasesti decat pe max 3 ani.

Share this post


Link to post

Import, Europa.

Share this post


Link to post

HVB Leasing. Dobanda actuala 9.5%.

Share this post


Link to post

Exista intre firmele de leasing si importatori contracte incheiate cu ddobanzi avantajoase.

Vezi cu ce firma de leasing au ei contract.

Daca firma ta e mare si are cifra mare de afaceri, profit, poti opta pentru o firma serioasa de leasing: BCR Leasing, Raiffeisen Leasing sunt cele mai bune de pe piata si ca dobanda si ca siguranta de a nu da faliment asa usor ca alte firme mici.

Share this post


Link to post

Multumesc tuturor de ajutor, se pare ca voi ramane la HVB Leasing. Raspuns profi la telefon si mail, calcule avantajoase pentru mine, optiuni cate vreau, etc, etc. Si au si pe 5 ani...

Share this post


Link to post

Ar mai fi de consultat Motoractive. Eu cu ei am facut contract. Dar inainte de a lua legatura cu vreo firma de leasing, pentru a o verifica cat de cat, cauta pe mfinante.ro si vezi cum sta cu cifra de afaceri, cu profitul, cu numarul de angajati in ultimii ani. Succes!!

 

 

P.S. Ar fi de preferat firmele de leasing care au in spate o banca (HVB, BCR, Raiffeisen etc). Sau intreaba dealer-ul cu ce firma colaboreaza mai bine.

Edited by jekill

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...