Jump to content
Sign in to follow this  
dick

Metabond

Recommended Posts

Stie cineva ceva despre calitatea aditivilor Metabond?

Share this post


Link to post

Am folosit pt benzina sa mai scap de detonatii ca in provincie benzina-i proasta si nu prea ai de unde alege si nu am observat imbunatatiri pe deasupra mi s-a parut si scump!!! :lavolan:

Share this post


Link to post

Pentru a scapa de detonatii trebuie sa folosesti o benzina cu CO mai ridicat (99). In tot cazul, nu cred ca apar detonatii la Tico chiar si cu benzina mai prosta. Ce raport de compresie ai. Stiu ca apar detonatii cu benzina CO 95 doar daca ai raportul peste 10:1. Bujii, avans??? Sunt ok la tine ?

 

Nu apreciem reclama agresiva

Edited by Satori

Share this post


Link to post

@METABOND>

 

De unde ai tu cielo din 91? :mda:

Chiar asa iti bati joc de noi? b-(

Share this post


Link to post

Intr-adevar, anul de fabricatie este gresit. Am modificat. Este 95.

Mie nu mi se pare ca ar fi fost reclama agresiva, dar nu are nici o treaba CO cu aditivii pusi in rezervor.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

S-a pus Metabond la trei masini odata Nubira 1 ,Tico,SuperNova si o Dacie berlina ,s-a achizitionat aditivul cam de obligatie ca sa facem vanzare cuiva ,pers. importanta ! Pot spune ca nimeni nu a simtit nici o schimbare ,ba pe deasupra Nubira a trebuit sa mearga la curatat injectoarele !

Nu mai am detonatii la Tico pt ca am schimbat furnizorul de benzina ,cat despre bujii, avans etc .nu se pune problema la mine ! :) >-

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...