Jump to content
Sign in to follow this  
ciocolatiu

Infranare Roata Matiz

Recommended Posts

Buna ziua, imi cer scuze daca am deschis un nou topic dar am cautat si nu am gasit date despre problema mea la matiz :( Azi dimineata am coborat la masina sa plec la serviciu, cand am vrut sa plec de pe loc masina nu pleca...am insistat totusi si dupa un moment sa auzit un "trosc" pe sub masina si am plecat de pe loc. Dupa amproximativ 100-200 de metri roata din dreapta spate m-i sa infranat . Am incercat sa merg asa cu ea in speranta ca se va desfrana (gheata, zapada) dar fara nici un rezultat.Care ar fii probmema mea!? mentionez ca frana de mana nu a fost trasa azi noapte!

 

va multimesc anticipat si astept un raspuns

Share this post


Link to post

Asa am patit si eu intr-o iarna, s-a rupt ferodoul in doua si bucata rupta s-a intepenit pe acolo si bloca roata. Demonteaza si schimba ferodourile.

Share this post


Link to post

Adica sabotii de frana. Si incearca sa nu mai lasi iarna frana de mana trasa. Blochezi masina doar bagand intr-o treapta de viteza.

Share this post


Link to post

Eu am avut atunci frana de mana trasa, dar totusi pare cam aceeasi problema din punctul meu de vedere. A trosnit ceva si s-a blocat roata spate.

Share this post


Link to post

Rezolvat :) s-a rupt ferodoul de la sabot...nu mai avea "carne" si a frecat fier pe fier pana sa rupt in doua

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...