Jump to content
Sign in to follow this  
ciuorap

Problema Matiz

Recommended Posts

salut o problema mica sau mai multe nici nu stiu cum sa zic la un matiz ... deci o luam cu inceputul 1. spuma uleiul 2. s-a apris MIL-ul cu multiple cylinder misfire numai stiu exact codul de eraore, 3 gazeaza, 4 la motor se aude ca si un fasait ca si cum ceva sub presiune ar scapa pe undeva in partea dreapta a masinii. as avea nevoi de putin ajutor pentru ca mecanicii la care am fost (4-5 service-uri auto ) am primit urmatoarele raspunsuri: e veche asa trebuie sa faca, scoate becu din bord si nu o sa-l mai vezi ca e aprins, da muzica mai tare si nu o sa auzi ca merge prost, etc.

vreo posibila rezolvare sau macar un sfat de unde as putea incepe? intre timp am schimbat bujii fise si uleiul si numai spumeaza insa la zgomot sa amplificat si lipsa de putere se simte. multumesc

Edited by ciuorap

Share this post


Link to post

dupa lungi incerci am reusit sa imi rezolv problema... am constatat cu stupoare ca anterior intr-un service cineva mi-a schimbat injectoarele cu unuele provenite din dexmembrari sau folosite acestea fiind marcate cu oja... am schimbat cele 3 injectoare si masina si-a revenit miraculos. multumim mecanicilor harnici care fac magarii...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...