Jump to content
Sign in to follow this  
raven84

Roata Stanga Fata Stramba

Recommended Posts

Salutare, am o problema de ordin tehnic pentru care nu am gasit inca o solutie. Urmeaza (probabil) sa ajung in service dar pana atunci am nevoie de o parere. Cum scrie si in titlu, roata stanga fata sta inclinata pe verticala cu partea de jos spre exterior (ceva in genul " \\ " cum te uiti din fata). Unghiul nu e mare dar e vizibil cu ochiul liber. Ce poate fi si la ce reparatii ma pot astepta? Mentionez si ca (cel mai probabil) din pricina asta masina trage dreapta puternic iar la viraje trebuie ceva mai mult muschi ca sa intorc volanul.

Share this post


Link to post

Cap bara , cred. Te-ai uitat sub masina ?

Share this post


Link to post

Mai de graba bascula - bucsa dusa, se cam schimba cu totul. Preliminar, baga cricul si clatina roata (o mana sus, una jos). In mod normal trebuie sa fie beton.

Share this post


Link to post

Daca nu are joc (nu trancane) e posibil sa nu fie reglat unghiul corect. Se face geometria rotilor daca nu ai facut-o niciodata. Aprox. 100Lei

Share this post


Link to post

La "geometrie" se face numai unghiul de convergenta. Unghiul de cadere nu se poate regla.

Share this post


Link to post

E mai lasata masina pe partea aia? Vezi arcul... sau telescopul, sa nu fie indoit.

Share this post


Link to post

Nu merge editul: stramba si aia din dreapta, deci uzat si cauciucul ala.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...