Jump to content
Sign in to follow this  
ZDN

Autoclub Revolution

Recommended Posts

In urma cu cateva zile,am descoperit pe un site de Gaming un review despre un nou simulator online,gen NFSW.

 

Jocu se afla in stadiul de Open Beta,in acest stadiu sunt doar 5 circuite,3 tipuri de curse,sprint,circuit si Eliminator,se primesc 8 masini for free,restul se pot cumpara cu E-Bucks (cativa Euro),sau in viitor direct cu Game Credit's.

 

Se primeste in plus ca recompensa pin's,ce releva diferite realizari in joc.

 

http://autoclubrevolution.com

 

Cine doreste sa se apuce de acest joc,ma gasiti in joc cu ID-u (ZDN)

Poate ne adunam mai multi si facem ceva frumos in acest joc.

 

Sarbatori fericite!

Share this post


Link to post

Azi au fost "down" serverele de la NFSW, asa ca am zis sa vad ce-i cu ACR-ul asta...

 

Prima impresie: subtirel, subtirel...

A doua... GREOI pe partea de meniuri si pe partea de feedback.

A treia... gameplay cam fara feeling.

 

Am ajuns la rank 5, mi-a zis ca am deblocat o Mazda RX7 FREE ... de unde-o iau? Ca poate o merge mai bine decat Corsa de mi-au bagat-o pe gat la inceput. M-am invartit vreo 10 minute prin meniuri incercand s-o gasesc. Nu dau decat de aia cu Ebucks.

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Eu nu am mai jucat de multtt,am citit ca au facut cateva schimbari.

 

Meniu in game/race,tasta ESC,pentru schimbare mod transmisie.

In rest pe pagina web avem garaj/car shop,servere,parca 12 sunt,si home.

 

Masina apare in garaj,in partea stanga jos,in bara.

La masini se poate face upgrade pe baza de in game points.

 

Il voi instala,poate dam o :lavolan: ?

Share this post


Link to post

Poate. Da' mai intai poate ma lamuresti si pe mine cum pot sa mai upgradez si eu la masina... ca deocamdata sunt abonat la ultimul loc, intr-o singura cursa l-am ratat.

Edit: Aha, stai ca cred ca m-am dumirit. Frateee, da' mult dureaza pana incarca paginile... Ca termen de comparatie, am intrat intr-o cursa si pana cand s-a incarcat am avut timp sa iau diamantele din NFSW. :) ) Nu e de jucat, ca-ti creste barba langa el... :-j

 

 

In alta ordine de idei, vad la tine la profil... ai BMW 3.0 CSL ? Foarte tare!!! Vezi ca l-au bagat si in NFSW. ;)

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Dureaza mult,deoarce hostu are o conexiune slaba de internet,stam toti pana se incarca lui/sau celui ce are o conexiune slaba.

 

Vad ca nu au progresat deloc pe parte aceasta,ai avut timp sa iei diamantele din NFSW e grav atunci.

 

Da un E9 CSL,si Imi mananca ficatii,cred ca voi chelii pana va fi gata :-S

 

Doar ce am terminat de vizionat un clip pe youtube,au bagat E9 csl batmobile frumos,dar lume spune ca ar fi e30 M,la spec's si sunet de v8,dar tot merita pentru look :)

 

Cred ca intru pe nfsw sa cresc,e T2 parca?

 

Lasam ACR,tot nfs e de baza :wink:

Share this post


Link to post

Da, era T2. Acum nu mai sunt tier-uri, masinile sunt impartite pe clase, in functie de cat o tunezi se ridica in clasa superioara, iar la curse -teoretic- pici cu masini din clasa ta, pt a fi cat mai echilibrate.

 

Sent from SGS2 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post

ZDN-ule, n-ai mai intrat pe ACR... :)

 

Îl lasasem si eu balta... dar intr-o zi am zis sa vad ce mai e de capul lui... si mi-a placut ce-am gasit pe acolo. Cred ca am deja vreo 7 luni de cand m-am reapucat de el. Intre timp, usurel-usurel m-am cam lasat de NFSW. O vreme am mai intrat doar pt diamante... acum nu le mai iau nici p-alea. Nu mai am nici o placere, nu mai o gasesti o cursa fara cheateri.

 

Revenind la ACR, jocul e foarte mult schimbat fata de cum era la inceput. Mult mai "placut jucabil", se misca natural , "s-a bagat" si senzatia de viteza, nu mai e plictiseala de la inceputuri. Au fost introduse "ghost mode" si "damage" pt a mai taia din elanul rammerilor... care oricum sunt mult mai putini decat dincolo, iar spiritul de fairplay chiar exista!

Aproape toate masinile se pot cumpara cu bani din joc, cu conditia sa ajungi la nivelul necesar ca s-o deblochezi.

 

Asa ca te astept sa mai intri si tu, poate pana la urma facem si niste curse impreuna, cum ne laudam la inceput. :)

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...