Jump to content
Sign in to follow this  
aviator

Cumpar Cielo

Recommended Posts

Buna Ziua,

 

Sunt interesat sa cumpar un Cielo (eventual si Espero 1.5, dar mai degraba Cielo/Nexia). Ma intereseaza:

-sa fie model GLE (cel cu echipare standard: Aer conditionat, Geamuri Electrice, Servodirectie)

 

-sa aiba instalatie GPL

 

 

-sa fie intr-o stare buna, ingrijita (evident, functional si neavariat)

-sa fie proprietate personala, nu intermediari

 

-sa nu aiba peste 200.000 km

 

 

 

Am la dispozite suma de 1200 euro. Sunt constient ca este fix pe pretul pietei, dar atata am si m-am saturat de samsari si masini in targ care la pretul asta abia se tin pe roti.

 

Recurg la forum pentru ca il urmaresc de multa vreme si sper sa gasesc un proprietar care vrea sa vanda masina si pune pret pe faptul ca aceasta ar ajunge la o persoana care sa aiba grija de ea.

 

Probabil ca cer multe si ofer destul de putin, dar incerc. Astept oferte :)

  • Like 3

Share this post


Link to post

Mi s-a marit bugetul disponibil, catre 1350 euro (ca sa mai imi ramana bani si pentru rar, asigurare, ulei).Stiu ca lumea vinde masini bune inainte de a le pune pe internet la vanzare.

 

E vreo astfel de persoana pe aici? Poate e cineva care si-a terminat vacanta cu masina..

 

(sper sa nu se considere up, am modificat suma disponibila).

 

 

Share this post


Link to post

Ne intalnim si pe forumul acesta > :) .Ceri mult prea multe pentru banii pe care ii oferi dar sper sa ai noroc sa gasesti ce cauti. :lavolan:

Share this post


Link to post

Gasesti daca stii unde sa cauti. 850 de euro- din '95, arata bine,fara aer, geamurile electrice functioneaza doar pe direct si iti ofera instalatia de gaz la 100 de euro. Sau una din '97 cu 1050 de euro care e GLE, arata foarte bine, pare tinuta in garaj cum scrie si in descriere dar nu are gaz. Daca te intereseaza da PM ca sa-ti trimit anunturile.

Share this post


Link to post

Ne intalnim si pe forumul acesta :) .

 

Pai am mai avut o conversatie in privat care a generat tot din forumul asta, ca nu activez si in alte parti.

 

 

Tot atunci, am refuzat oferta ta pentru ca depasea bugetul, si oricum mi se parea ca

 

Ceri mult prea multe pentru banii pe care ii oferi dar sper sa ai noroc sa gasesti ce cauti. :lavolan:

 

 

@s3bby: din curiozitate, as vrea sa vad cea cu aer conditionat, si eventual sa stiu daca masina o cunosti personal.

 

Multumesc

 

 

Share this post


Link to post

Nu,nu o cunosc personal, dar daca nici masina aia nu e buna.Sigur nu a fost avariata,interiorul pare nou,deci nu cred ca are km dati inapoi. Acum depinde si cum merge. La test drive te poti lamuri.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...