Jump to content
Sign in to follow this  
closchkutza

Imprumut Blov Bobine Aprindere Matiz E3

Recommended Posts

In urma problemelor expuse in topicul de Probleme Motor Matiz am ajuns la concluzia ca principalul suspect pentru codul P0300 de care sufera masina mea ar fi blocul de bobine de aprindere insa nu sunt sigur ca asta ar fi defectul, neavand cum sa-l verific. Avand in asta in vedere si faptul ca un bloc de bobine nu e chiar ieftin, nu vreau sa ma arunc cu capul inainte si sa dau banii pe el si apoi sa constat ca nu el era vinovat. De aceea apelez la voi, colegii de forum, cu rugamintea ca cineva care sta in zona Obor sa-mi imprumute blocul sau de bobine de aprindere pentru a-l monta pe masina mea si a vedea daca simptomele dispar. In concluzie, este vorba de o proba de 5 minute.

Am precizat zona Obor pentru ca aici stau eu si avand in vedere modul in care functioneaza masina mea nu as misca-o din loc pentru a ma deplasa cu ea in alta zona a Bucurestiului. Sigur, pot veni eu personal oriunde in Bucuresti insa fara masina.

Multumesc anticipat.

 

Edit: Am uitat sa zic, merge si cu unul de Spark de 0.8l, este exact aceeasi aprindere(acelasi motor).

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Se poate inchide. Multumesc mult colegilor care s-au inghesuit la propriu sa ma ajute.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...